Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Finále SP mužov - trofej čaká na víťaza

Spoznáme držiteľa prvej tohtosezónnej trofeje. Vo finálovej odvete Slovenského pohára mužov 2015/2016 si to rozdajú v odvete v stredu 3. februára Tatran Prešov a HC Sporta Hlohovec. Duel prinesie na obrazovky v online vysielani HUSTE.TV.
1.2. 2016 Autor - redakcia, http://sport.aktuality.sk; www.sporta.sk; www.tatranpresov.sk
Prvá tohtosezónna trofej v hádzanej je na dosah. HC Sporta Hlohovec má k tomu bližšie, ale Tatran Prešov dominuje v tejto súťaži už takmer 20 rokov.
V stredu 3.februára vyvrcholí bitka odvetným zápasom finálovej série o prvú tohtosezónnu hádzanársku trofej. S veľkou pravdepodobnosťou zápas v Tatran handball aréne v Prešove sľubuje zápas na ostrie noža.

V boji o trofej v Slovenskom pohári sa stretnú už tradiční rivali. Domáci tím Tatran Prešov privíta HC Sportu Hlohovec. Prešovčania vybojovali v Slovenskom pohári víťaznú trofej už 19-krát, ale Hlohovčania majú náskok šiastich gólov a čakajú na úspech - na absolútne prvý titul v tejto súťaži.
Práve Hlohovčania sú pred odvetou snáď o krôčik bližšie k víťaznej trofeji ako prešovský Tatran. Svoju dominanciu v domácom pohári potvrdzuje však Prešov už niekoľko rokov v rade. Momentálne ťahá šnúru deviatich víťazstiev v sérii bez prerušenia. Posledným iným víťazom Slovenského pohára ako Tatran Prešov bol v roku 2006 MŠK Považská Bystrica. No po minulotýždňovom prvom finálovom zápase na pôde Hlohovca má k trofeji o pomyslený kúsoček bližšie HC Sporta Hlohovec, keďže Tatran Prešov pokorili šesťgólovým rozdielom v pomere 30:24 (16:14). 
Tatran Prešov je skúsený tím, okrem dvoch domácich súťaží (Extraliga a Slovenský pohár) hrá ešte dve popredné európske súťaže. Žiaľ pôsobenie - neúspešné ťaženie v skupinovej fáze ligy majstrov a Seha Gazprom league je dosť náročné. Napriek tomu Prešovčania disponujú síce tímom, ktorý má dostatok skúsených hráčov. No začiatkom kalendárneho roka Prešov “opustili" mimoriadne kvalitní hráči ako Andrej Petro, Alexander Radčenko,  Oliver Rábek ale aj Radoslav Antl. Ten však Prešovu ešte pomôže zabojovať v domácom zápase v odvete pohára proti Hlohovcu. Po zápase  minulú stredu (27.1.) sa mu slová hľadali ťažko. "Nuž a k tomuto prvému finále vari toľko. Je mi naozaj veľmi ľúto ako to napokon dopadlo. Prehrali sme o šesť gólov, čo je značný rozdiel. Ťažko sa mi po takomto rezultáte hľadajú slová. Chcel som Tatranu pomôcť, vypálilo to však úplne inak. Napriek tomu ale zbrane rozhodne neskladáme. Tretieho februára budeme mať v odvete  výhodu domáceho prostredia. Zmazať šesťgólové manko jednoduché nebude. Myslím však, že je v silách Prešova pohárové prvenstvo obhájiť. Na odvetu, ak sa nič mimoriadne neudeje, určite prídem. Verím, že aj s tradičnou podporou prešovských fanúšikov to zlé z Hlohovca v TATRAN handball arene na dobré premeníme.“
Náročnú úlohu pred odvetou bude mať kormidelník Prešova Rastislav Trtík. Prešovčania sa pred minulotýždňovým duelom ocitli však vo vínimočnej a nezávidenia hodnej situácii. Prešov zaznamenal niekoľko odchodov - hosťovaní, pridali sa aj zranenia. Trtík sa na vyvŕbenú situáciu pozerá s nadhľadom. ”Nedívam sa na to úzkoprso. Hodnotím to koncepčne. Odchody hráčov v našom tíme nasvedčujú zmeny, smer a myslíme to vážne. V danej situácii to boli však nešťastné okolnosti. Tím sa síce oslabil. Z repzentačných zrazov sa nám vracali zranení hráči (Sadovij, Hrstka) Aj to sa podpísalo na výsledku. Aby toho nebolo ozaj málo, ochoreli nám hráči, máme dlhodobo zraneného Pogányho, Peskova. Šárpataky podstúpil operáciu srdca. Miachal Kopčo bol vylúčený za faul na Ďuriša, čím sa tím opäť oslabil. Ostali sme v tajto situáci takpovediac “nahatý. Ostali sme bez štítu a nič nás nenaštartovalo ako favorita tohto duelu. Áno, niekedy to tak vypáli a aj toto patrí  k vrcholovému športu. Bola to naša smola minulú stredu v prvom pohárovom finále. Zmeny a rozhodnutia pána Chmeliara, ktorými prechádza náš tím, však vítam pozitívne a to z pohľadu dlhodobej koncepcie, ktorá sa javí ako originálna a jedinečná na slovenské pomery." Pred odvetou doma s Hlohovcom čakala na Prešov generálka v extraligovom dueli na pôde HK Agro Topoľčany. V tomto dueli sme len potvrdili to, že aj mladí hráči v našom tíme sa vedia pobiť o miestenku v zostave. Topoľčanci boli pre nás generálkou. V každom prípade očakávam, že Hlohovec naskočí do pohárovej odvety  s nasadením. A je to legitímne a ak to pôjde vo fair play, je to úplne v poriadku. My prežívame vývojovú etapu, žiaľ nešťastne načasovanú s nakopenými okolnosťami v neprosch nás." Lodivod prešovského Tatranu pred zápasom v stredu (3.2.) v Tatran Handball Aréne uviedol: “Na zápas sa teším. Ja sobne verím mladým hráčom aj v zostave. Verím aj hráčom, ktorí ohlásili odchod z tímu, že ukážu charakter s disciplinovaným výkonom a že čosi pridajú aj navyše. 
Na záver Trtík pred dôležitou finálovou odvetou uviedol: "Verím, že to bude tipický pohárový zápas. Zažil som v pohároch i v iných zápasoch, že sa dajú aj ďaleko nepriaznivejšie výsledky otočiť.  Nech je to pozvánka pre všetkých  fanúšikov aj pre fajnšmerkov."

Trtíkov náprotivok na lavičke HC Sporta Hlohovec Martin Lipták po domácom zápase s Prešovom označil výkon svojho tímu ako slušný a zároveň doplnil, že "hoci sme urobili zopár chýb v obrane, mali sme fantastického Žernoviča. Dôležité však je, že sme vydržali v tempe celých 60 minút. Sám som zvedavý, ako to bude v nasledujúcich ťažkých stretnutiach. Hrali sme dobre, hráčom patrí pochvala.“ Lipták ako skúsený kouč si uvedomuje silu Prešova. “Vieme o sile Prešova a pred odvetou nič nepodceňujeme, aj keď majú svoje problémy. My sa ideme pokúsiť zúžitkovať šesťgólový náskok. Každý zápas je s Tatranom Prešov vážny. Je to prestíž a pre nás veľmi dôležitý duel aj vo finále Slovenského pohára”, uzavrel Lipták pred stredajšou finálovou odvetou.

Program odvety finalé Slovenského pohára 2015/2016

TATRAN PREŠOV - HC SPORTA HLOHOVEC

Tatran Handball Aréna, Prešov, 3.2. 2016 O 18:00 hod.
Vysiela HUSTE.TV online v priamom prenose od 18:000 hod.
Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner