Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Prešov angažoval reprezentanta Bosny, zmeny medzi funkcionármi

Jakub Hrstka predĺžil zmluvu do júna 2019, bývalý vynikajúci gólman s bundesligovými skúsenosťami Maroš Kolpak správcom Tatran handball arény
2. feburára 2016, autor: SITA
Ilustračné foto: SITA

Úvod roka je plný zmien, o hádzanárskom Tatrane Prešov to momentálne platí dvojnásobne. Okrem na rozohranú sezónu nezvykle početnému pohybu v hráčskom kádri sa udiali zmeny na postoch klubových pracovníkov.

Novinkou z tábora úradujúceho slovenského šampióna je predĺženie spolupráce s českým reprezentačným ľavým krídelníkom Jakubom Hrstkom. 

"Výborné krídlo, v ostatnom čase najlepší strelec českej reprezentácie. Má dvadsaťpäť, je teda v najlepších hádzanárskych rokoch. Vlastne až do tejto sezóny žil z hľadiska herných príležitostí tak trochu v tieni skúseného Rada Antla. Hrstka sa upísal nášmu klubu do konca júna 2019," prezradil pre Prešovské noviny majiteľ Tatrana Miloslav Chmeliar, ktorý pridal aj meno prvej novej akvizície na nadchádajúci ročník.

"Od 1. júla bude hráčom Tatrana Stefan Jankovič, dvadsaťtriročná reprezentačná stredná spojka Bosny a Hercegoviny a hráč RK Borac Banja Luka. V kontakte s ním sme boli dlhší čas, ale k uzavretiu trojročnému kontraktu došlo v predošlých dňoch. Nie je tak technicky vyspelý ako trebárs Radčenko či Furlan, ale podľa mňa ostrejší, pohyblivejší, dravejší, dobre vnikajúci i zakončujúci hráč." 

Jankovič bol hlavným strojcom a so 6 gólmi najlepším strelcom Boracu pri decembrovom prekvapujúcom víťazstve nad Tatranom v SEHA Gazprom League 24:23. 

Šéf prešovského klubu sa vyjadril pre regionálne periodikum aj k zmenám na funkcionárskych postoch. 

"Tatran uvoľnil správcu haly Adriána Mačeka, obchodného manažéra Rastislava Mihoka a dlhoročného organizačného manažéra Štefana Tokarčíka. Ich funkcie sme kumulovali. Maroš Kolpak bude správcom Tatran handball arény, naďalej trénerom mládežníckych brankárov a v prípade potreby aj vedúcim A-mužstva v extralige. Na post manažéra sme prijali Milana Lozáka, ktorý bude mať na starosti organizačné záležitosti, usporiadateľskú a bezpečnostnú službu a v prípade potreby zaskočí za správcu Kolpaka." 

Prešovčania majú nový aj autobus. Ten predchádzajúci im slúžil deväť rokov, teraz ho vymenili za nový - modernejší a výkonnejší. 

Hoci zelený Man Lion´s Coach vysvätil pred prvou jazdou za hádzanárskymi povinnosťami dekan rímskokatolíckej farnosti Kráľovnej pokoja v Prešove Jozef Dugas, zatiaľ nepriniesol Šarišanom veľa šťastia. 

Ostatné dve cesty zo zápasov boli pre nich smutné, keď v semifinále Slovenského pohára v Hlohovci (24:30) i v extralige v Topoľčanoch (26:28) nestačili na svojich súperov.

Foto: Facebook Tatrana Prešov
Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner