Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Hlavatý už nie trénerom Mosonmagyaróváru

Monika Rajnohová a Réka Bíziková prišli o krajana na trénerskej lavičke.
15.3. 2016 Autor - sita
Tomáš Hlavatý ešte ako tréner Slavie v roku 2013. Foto - SITA

 Rok trvalo pôsobenie Tomáša Hlavatého na lavičke družstva hádzanárok Mosonmagyaróvári KC SE. Ako informuje oficiálna stránka maďarského prvoligového tímu, vedenie klubu odvolalo 29-ročného kormidelníka z funkcie a za jeho nástupcu určilo Józsefa Vargu.

Hlavatý prevzal Mosonmagyaróvár počas uplynulej sezóny, keď v taktiež v marci zanechal svoju prácu v DHC Slavia Praha a prijal angažmán v Maďarsku, kde potom doviedol družstvo na 10. miesto. 

Jeho zverenkám, medzi ktoré v aktuálnej edícii patrili aj dve slovenské reprezentantky Monika Rajnohová a Réka Bíziková, sa v tomto ročníku nedarilo. V 20 stretnutiach získali len 4 body za 2 víťazstvá a 18 prehier, čo zatiaľ stačí len na predposlednú 11. pozíciu.

"Nebolo to ľahké rozhodovanie. Výkony družstva sme na zasadnutí predsedníctva klubu podrobili analýze a vyhodnotili. Museli sme prijať verdikt, ktorý bude v prospech tímu a jeho budúceho rozvoja. Družstvo prevezme József Varga, Tomášovi Hlavatému ďakujeme za odvedenú robotu a prajeme veľa úspechov," uviedol klubový šéf Mosonmagyaróváru Gábor Tenk.

Hlavatý je naďalej kormidelníkom českých junioriek. Šaliansky rodák má okrem Mosonmagyaróváru a pražskej Slavie za sebou pôsobenie v HK Danlog Partizánske i na asistentskej pozícii v Iuvente Michalovce.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner