Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Víťazný hetrik Mosta, tretíkrát získal Český pohár žien

Vo finále Českého pohára hádzanárok aj početná slovenská radosť.
24.3. 2016 Autor - sita
Hádzanárky Mosta. Foto - hazenaporuba.cz

Hádzanárkam DHK Baník Most patrí prvá domáca trofej v aktuálnej sezóne 2015/2016. Hráčky úradujúceho šampióna ČR obhájili svoj minuloročný triumf v Českom pohári žien a cennú pohárovú trofej získali tretíkrát za sebou i v klubovej histórii. Zverenky trénera Petra Dávida zvíťazili v stredajšom finále na ostravskej palubovke nad miestnym DHC Sokol Poruba 27:19 (14:8).

Úvod finále bol vyrovnaný, ale hostky potom prebrali jeho réžiu do svojich rúk. Zo stavu 3:5 v 12. min otočili za ďalšiu štvrťhodinu hry na 12:6. Hráčky Poruby sa po zmene strán pokúsili o obrat, strelili prvé dva góly, ale z 10:14 bolo o chvíľu 12:19 a potom už družstvo "čiernych anjelov" nepripustilo ďalšie zdramatizovanie vývoja. Ostravčankám nevyšiel ani štvrtý pokus o triumf v Českom pohári. 

Beňadik uznal kvalitu súperiek

"Rozhodli dve pasáže, nepremieňali sme príležitosti a súper nás trestal z rýchlych protiútokov. Veľakrát skončili naše pokusy na konštrukcii bránky a množstvo šancí pochytala Dominika Müllnerová. Hostky boli lepšie a zaslúžili si vyhrať," poznamenal kouč Poruby Ján Beňadik, ktorý do rozhodujúceho súboja nasadil aj svoju niekdajšiu zverenku Luciu Uhrákovú. 

Tá sa na palubovke objavila po jeden a pol roku. "Donútili nás k tomu zdravotné problémy niektorých hráčok. S tréningom začala asi desať dní pred zápasom. Podľa toho, ako sa bude cítiť fyzicky, sa rozhodneme, či sa objaví aj v ďalších dueloch sezóny."

Finále bolo aj súbojom slovenských kormidelníkov na lavičkách popredných českých tímov. Spokojnejší bol Peter Dávid, pre ktorého je to prvá trofej od príchodu do Mosta: "Sme šťastní, že sme triumfovali. Cestovali sme do Ostravy poučení z januárového ligového stretnutia, ktoré sme tu remizovali a nepotvrdili úlohu favorita. Zápas rozhodla fáza medzi 15. - 20. minútou a gólový špurt pred polčasovou prestávkou."

Szarková strelila šesť gólov

Na oboch stranách sa predstavilo viacero slovenských hádzanárok. Radosť z obhajoby prvenstva z predchádzajúcej edície súťaže si mohlo vychutnať kvarteto v drese DHK Baník. 

Simona Szarková bola so 6 gólmi najlepšou strelkyňou tímu z Mosta, Lucia Súkenníková skórovala päťkrát a Iveta Mičiníková s Karin Schererovou sa raz zapísali do streleckej listiny. Aj z družstva Poruby sa gólovo presadili všetky Slovenky - Diana Tomášechová, Eva Minárčiková a Alica Kostelná (2 g.), Alžbeta Rechtorisová a Lucia Uhráková (1).

 Český pohár v hádzanej žien 2015/2016 - finále (Ostrava):

DHC Sokol Poruba - DHK Baník Most 19:27 (8:14)

Góly: Š. Marčíková 5/4, Šviráková 3, Ryšánková 3/3, Tomášechová, Kostelná, Minárčiková po 2, Uhráková a Rechtorisová po 1 - Jeřábková 6, S. Szarková 6/2, Súkenníková 5, Růčková 4, Chmelařová 2, Gakidová, Mičiníková, Schererová a Martinková po 1, 400 divákov

Tlačová konferencia po finále

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner