Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Obe končia v Moste. Mičiníková dala prednosť zdraviu, Schererová oddychu

Slovenské hádzanárky a ich dôvody rozlúčky s DHK Baník Most.
13. júla 2016, autor: SITA
Foto: DHK Baník Most

Slovenská hráčska légia v tíme hádzanárok DHK Baník Most sa po uplynulej sezóne zmenšila na polovicu. 

Z kvarteta Sloveniek zostali trénerovi Petrovi Dávidovi už iba Simona Szarková a Lucia Mikulčík Súkenníková. Naopak, káder úradujúceho českého šampióna opustili Karin Schererová a Iveta Mičiníková.

Skúsená krídelníčka Schererová sa vrátila do družstva "čiernych anjelov" v priebehu minulého súťažného ročníka z nemeckého HSV 1956 Marienberg. Po obhajobe titulu a prvenstva v Českom pohári sa opäť lúči. 

"Momentálne som bez angažmánu a na sto percent sa budem venovať rodine. Od hádzanej a driny si chcem odpočinúť a robiť veci, na ktoré som doteraz nemala čas. Mám mnoho snov, ktoré by som si chcela postupom času splniť. Hádzanú dávam momentálne úplne bokom, ale som človek, ktorý nevie dlho oddychovať. Viem, že mi bude hádzaná chýbať, ale to teraz neriešim," povedala v rozhovore pre dhk-banikmost.cz 35-ročná K. Schererová, vnučka Adolfa Scherera, bývalého vynikajúceho československého futbalového reprezentanta, ktorý na MS 1962 v Čile prispel troma gólmi k zisku strieborných medailí.

Z iného súdka je odchod Mičiníkovej. Zdravotnými problémami sužovaná 24-ročná spojka strávila v Moste len jednu sezónu, po ktorej sa dokonca rozhodla ukončiť hádzanársku kariéru aktívnej hráčky. 

"Svoje pôsobenie v Moste hodnotím pozitívne. Musím povedať, že to bol asi najlepší angažmán z tých, ktorými som prešla. Všetko splnilo moje očakávania a bola som príjemne prekvapená. Získala som veľa skúseností a obohatila sa o množstvo zážitkov. Dosť som sa naučila aj z hernej stránky," vrátila sa v rozhovore pre klubový web DHK ľaváčka Mičiníková k uplynulému obdobiu a potom už naznačila, kam povedú jej ďalšie kroky. 

"Pôjdem iným smerom ako hráčskym. Svoju hádzanársku kariéru som ukončila. Mala som zdravotné problémy s kolenom. Pozerám sa do budúcnosti, a preto je u mňa zdravie na prvom mieste. Som rada, že môžem s pokojným svedomím povedať, že pre návrat na ihrisko som urobila maximum. Vraciam sa späť na Slovensko do Bytče, odkiaľ pochádzam a vrhnem sa do pedagogického oboru. Taktiež plánujem zostať na trénerskej pozícii, pretože hádzaná mi určite bude chýbať. Konečne budem mať viac času aj na priateľa, od ktorého som bola odlúčená."

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner