Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Slovenská reprezentantka Julia Kučerová odchádza do maďarskej Kisvárdy

Pôvodom Ukrajinka, ktorá má už aj slovenské občianstvo, v sobotu nastúpila za Kisvárdu v prípravnom zápase proti Ferencvárosu.
25.7. 2016 Autor: sita
Julia Kučerová z Michaloviec odišla. Foto - Štefan Madaras

Slovenská hádzanárska reprezentantka Julia Kučerová má od konca minulého týždňa nový angažmán. V piatok podpísala zmluvu s nováčikom najvyššej maďarskej súťaže Kisvárdai KC. Dohoda s 26-ročnou spojkou znie na jeden rok. 

"Je to pre mňa veľká výzva, že môžem hrať v kvalitnej maďarskej lige a pôsobiť pod vedením hádzanárskych osobností. Vnímam to ako krok vpred v mojej kariére," poznamenala Kučerová, čím narážala na skutočnosť, že trénerom družstva je Péter Kovács a riaditeľkou klubu Eszter Mátéfiová.

Kučerová sa v uplynulej sezóne podieľala na víťaznom hetriku michalovskej Iuventy (Slovenský pohár, WHIL, titul). Na Zemplíne jej ponúkli novú zmluvu, ale neprišlo k dohode vo všetkých bodoch zmluvy. 

Pôvodom Ukrajinka, ktorá má od januára 2016 už aj slovenské občianstvo, v sobotu nastúpila za Kisvárdu v prípravnom zápase proti Ferencvárosu (20:32), pričom strelila dva góly, z toho sa raz presadila z pokutového hodu. 

Rodáčka z mesta Ternivka v Dnepropetrovskej oblasti prišla na Zemplín na jeseň v roku 2009 z klubu Karpaty Užhorod ako Julia Bachirievová. 

V michalovskom drese debutovala v októbrovom domácom zápase so Slovanom Duslo Šaľa (33:33). Odvtedy má s Iuventou päť majstrovských titulov. Kučerovú je matkou trojročného syna Nikolaja. Jej manžel, tiež hádzanár, Gennadij Kučer momentálne hráva v najvyššej slovenskej súťaži za HK Agro Topoľčany. 

Kisvárda v uplynulom ročníku triumfovala v II. lige - skupina Východ. Vzhľadom na posilnenie kádra by chcela medzi maďarskou elitou účinkovať nielen v sezóne 2016/2017.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner