Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Strelecký koncert Sloveniek, Poruba mieri do štvrťfinále

Kosovský tím KHF Shqiponja skóroval v Ostrave 18-krát, Slovenka v drese Poruby M. Revajová dala sama 11 gólov
06.02.2017, Autor: SITA, Foto: chf.cz

Hádzanárky DHC Sokol Poruba mieria do štvrťfinále Vyzývacieho pohára (Challenge Cup) žien 2017/2018. O svojom postupe rozhodli prakticky už v prvom zápase osemfinále, v ktorom v hale ostravskej Sarezy deklasovali kosovské družstvo KHF Shqiponja 51:18 (27:8).

K vysokému sobotňajšiemu víťazstvu pred návštevou vyše 600 divákov výraznou mierou prispeli aj Slovenky v drese ostravského tímu. Pri streleckej chuti bola predovšetkým ľavá krídelníčka Mária Revajová, ktorá nasúkala do siete súpera 11 gólov. Osemkrát skórovala pivotka Eva Minarčíková, šesťkrát sa presadila pravá krídelníčka Diana Tomášechová a po tri góly pridali spojka Alica Kostelná a ďalšia krídelníčka Alžbeta Rechtorisová. Po sobotňajšej exhibícii, ktorú z pozície delegáta Európskej hádzanárskej federácie (EHF) sledoval Slovák Igor Karlubík, je jasné, že tohtotýždňová odveta v Kosove bude už len formalitou.

"S výsledkom som spokojný, ale stále máme k ideálu ďaleko. Dievčatá pristúpili k zápasu príkladne a skoro rozhodli o jeho osude. Verím, že sa od tohto výkonu odrazíme a nadviažeme naň v ďalších stretnutiach," zhodnotil pre klubovú stránku výkon svojich zvereniek slovenský tréner Poruby Peter Olšavský.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner