Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Eger potvrdil príchod Sadového

Viačeslav Sadovyj bude v sezóne 2016/2017 pokračovať už v drese maďarského Egeru
18.02.2017, Autor, Foto: SITA

Avizovaný odchod Viačeslava Sadového z Tatrana Prešov sa stal realitou. V druhej časti sezóny 2016/2017 bude pôsobiť v maďarskom klube Eger SBS Eszterházy SZSE, ktorý ho vo štvrtok predstavil ako tretiu posilu v zimnom prestupovom období po dvojici Inal Aflitulin - Dániel Füzi. Sadovyj sa s Prešovom rozlúčil víťazstvom 30:27 nad španielskym Naturhousom La Rioja v Lige majstrov.


    "Som rád, že tu môžem pôsobiť. Veľa som počul o egerskom klube i kvalitnej maďarskej súťaži. Opäť si zahrám s bývalými prešovskými spoluhráčmi. Chcel by som ukázať, čo je v mojich schopnostiach. Momentálne mám pred očami najbližší duel proti Budakalászu. Verím, že postupne sa stanem platným členom družstva a svojimi výkonmi prispejem k úspešným výsledkom," uviedol pre klubový web Sadovyj, ktorého premiérové vystúpenie za Eger by malo prísť v sobotu 18. 2. V drese najbližšieho súpera Budakalászu môže prísť do kontaktu aj s dvojicou slovenských reprezentantov - Martinom Mazákom a Michalom Holdošom.


    Ukrajinský reprezentant Sadovyj pôsobil v Tatrane od leta 2013 po príchode z HC winLand Michalovce. Kyjevský rodák sa v Egeri, ktorému patrí v aktuálnej tabuľke najvyššej maďarskej súťaže 11. priečka, stretne nielen s bývalými spoluhráčmi Antlom a Petrom, ale aj ďalšími dvoma Slovákmi v kádri Richardom Štochlom a Petrom Szabóom.    


    Príchod 26-ročnej ľavej spojky Sadového nie je prvým presunom na linke Tatran Prešov - Eger SBS Eszterházy SZSE. Vlani zo Šariša odišlo do Maďarska trio hádzanárov Andrej Petro, Alexander Radčenko a Radoslav Antl. Vedenie Egeru aj tentoraz poďakovalo Prešovčanom za ústretovosť a výbornú partnerskú spoluprácu.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner