Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

V Trenčíne spečatili vznik RCH podpisom trojstrannej zmluvy

HK AS Trenčín je dlhodobo známy dobrou prácou s mládežou, regionálne centrum má prispieť k ďalšiemu napredovaniu
26.05.2017, Autor: SITA, Foto: redakcia

Slovenský hádzanársky zväz (SZH) pokračuje v spúšťaní Regionálnych centier hádzanej (RCH). Po Michalovciach, Dunajskej Streda, Šali a Topoľčanoch je v poradí piatym Trenčín. V meste pod hradom Matúša Čáka v piatok spečatili dohodu o vytvorení centra podpisom trojstrannej zmluvy za prítomnosti najvyšších predstaviteľov zväzu, klubu a samosprávy.

"Pamätám si na obdobie, keď som prišiel do funkcie, zarezali sme hádzanú, lebo sme museli šetriť. Zároveň som však vedel, že keď sa situácia zlepší, prídu nové časy s podmienkami trvalého charakteru. Tie časy nastali a už sa s prezidentom klubu Jánom Bakošom na seba aj usmievame, navyše máme aj výsledky. Nesmierne si vážim Bakošovu húževnatosť a zanietenosť pre hádzanú, absolútnu snahu urobiť z Trenčína ešte lepšie hádzanárske mesto, zarputilosť a vieru v to, čo robí, vďaka čomu dokáže prekonávať aj prekážky. Pre mesto je veľká vec, že môže takýchto ľudí aj podporiť, keď už sú na to podmienky. Hádzaná má dlhodobú tradíciu, patrí medzi štyri kľúčové športy, ktoré špeciálne podporujeme. Dohoda, ktorá je dnes na stole, je významná v tom, že mesto poskytne v trenčianskej športovej hale hodiny na rozvoj hádzanej. Páči sa mi, že nie je iba o tom, že dajte dotácie, ale ide o systém budovania zázemia, aby hádzaná dokázala dlhodobo prežiť," uviedol na piatkovej tlačovej besede primátor Trenčína Richard Rybníček, na ktorého nadviazal prezident SZH Jaroslav Holeša. "Slová pána primátora nás napĺňajú nádejou, že hádzaná v Trenčíne bude stále rásť. Vlani sme začali stratégiu rozvoja hádzanej s tým, že budeme mať osem regionálnych centier. Z výberového konania vzišlo osem víťazných klubov, medzi ktorými je aj HK AS Trenčín. Sme veľmi radi, že sme tu. Klub má vynikajúcu prácu s mládežou, minulý rok sme mali na MS do 18 rokov v tíme osem trenčianskych odchovankýň. Zo 16-členného kádra to bola polovica, čo je úžasné číslo. Ľudom v klube patrí vďaka za odvedenú prácu. Máme radosť, že Trenčín zostal na hádzanárskej mape a veríme, že to bude stále významnejšie mesto."

Aj šéf trenčianskeho klubu víta trojstrannú spoluprácu, ktorá má pomôcť vychovávať nové hádzanárske talenty. "Tiež musím potvrdiť, že situácia v meste sa zmenila k lepšiemu a mesto pomáha hádzanej v Trenčíne tak, že dokážeme zabezpečiť podmienky pre mládež i ženy, aby hádzaná napredovala. Pred dvoma rokmi sme oslávili 90. rokov hádzanej v meste, čo nás tiež zaväzuje. Dlhodobo robíme s mládežou. Veríme, že vznik RCH napomôže ďalšiemu rozvoju tohto športu, aby sme pritiahli do hľadiska ešte viac divákov, lebo pre dievčatá i pre nás je to najväčšia odmena, keď je plné hľadisko," vyjadril sa prezident HK AS Trenčín Ján Bakoš, ktorý prezradil aj meno hlavnej trénerky RCH Trenčín. "Bude ňou naša dlhoročná trénerka Zdena Rajnohová, ktorá sa desať rokov podieľala na výchove hráčok od prípravky až po ženy, ktoré v sezóne 2016/2017 viedla aj v spoločnej slovensko-českej súťaži žien (WHIL). Práve z tohto dôvodu skončila na poste kormidelníčky družstva žien."

Na slávnostnom akte podpisu zmluvy sa zúčastnila aj Monika Rajnohová. Slovenská reprezentantka, odchovankyňa klubu, ktorú aktuálny ročník dohrala práve v drese HK AS. "Vznik regionálneho centra vnímam ako veľké pozitívum pre Trenčín i hádzanú celkovo. Je to niečo nové, konečne sa začína pracovať s mládežou, čo je podstatné pre rozvoj tohto športu," skonštatovala Rajnohová oslavujúca v piatok 24. narodeniny.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner