Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Hlavnou trénerkou RCH dunajská Streda bude Renáta Jančárová

Renáta Jančárová: Myslím si, že ide o projekt s veľkou perspektívou do budúcnosti
13.06.2017, Autor: redakcia, Foto: parameter.sk

Hádzanársky klub MŠK Dunajská streda včera na tlačovej konferencii zverejnil meno hlavnej trénerky RCH Dunajská Streda. Stala sa ňou Renáta Jančárová, ktorá začínala s hádzanou v Hlohovci. Reprezentovala Československo a Slovensko v mládežníckych kategóriach pod vedením Pavla Streichera a neskôr aj slovenskú ženskú reprezentáciu pod vedením Tomáša Kuťku. Na Slovensku ešte hrávala za Štart Bratislava a ZVL Prešov, predtým ako prestúpila do maďarskej najvyššej súťaže. V Maďarsku trénovala mládežnícke družstvá a takisto aj ženský tím ako hrajúca trénerka. Jančárová vyštudovala FTVŠ a je držiteľkou trénerskej A-licencie.

Nová trénerka RCH Dunajská Streda sa na svoju novú úlohu teší: "Hádzaná je moja srdcovka, hrávala som trinásť rokov v Maďarsku a v podstate v skoro každom klube som zároveň pracovala aj s mládežou. Veľmi ma oslovila táto nová vízia, na ktorú sa teším. Myslím si, že ide o projekt s veľkou perspektívou do budúcnosti, ktorý by mohol opäť naštartovať hádzanú na Slovensku."

"V Dunajskej Strede a v južnom regióne siaha „infikovanosť“ ženskou hádzanou do dlhých desaťročí dozadu. To je široká báza a pevný základ na ktorom sa dá v budúcnosti stavať s podporou zväzu, s podporou RCH a s podporou všetkých, ktorí v minulosti podporovali hádzanú a to nielen tú ženskú." vyjadril sa ešte v marci pri podpise trojstrannej zmluvy medzi mestom, klubom a SZH prezident klubu MŠK Dunajská Streda Zoltán Horváth. 

Zástupca SZH pre regionálne centrá Ernö Kelecsényi a zástupcovia hádzanárskych klubov sa v uplynulých týždňoch začali intenzívne stretávať s riaditeľmi základných škôl v mestách kde budú RCH a v mestách, ktoré budú spadať pod jednotlivé RCH, aby dohodli spoločný postup medzi školou, klubom a RCH. Viceprezident SZH je po prvých stretnutiach s riaditeľmi škôl zatiaľ optimistický: "Zo stretnutí s riaditeľmi škôl v každom meste kde sme zatiaľ boli, mám veľmi dobrý pocit. Črtá sa veľmi dobrá spolupráca medzi školami, klubmi a RCH."

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner