Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Maroš Baláž  z Turecka do Maďarska

V sezóne 2017/2018 bude hráčom Váci KSE
20.06.2017, Autor: SITA, Foto: Instagram maros_balaz

Slovenský hádzanár Maroš Baláž bude hrať od nadchádzajúcej sezóny v Maďarsku. Jeho novým klubom bude Váci KSE, kam prestúpil z tureckého Tasova Yibo SK. V krajine polmesiaca strávil dve sezóny. "V Turecku som bol spokojný. Nastali tam však finančné problémy, čo ma odradilo predĺžiť zmluvu. Navyše, lákalo ma pôsobiť aj bližšie k domovu. Prvý rok sme s Tasovou skončili v lige na 3. mieste, v druhom roku nám nevyšla prvá polovica sezóny a napokon z toho bola 9. priečka, ale v Tureckom pohári sme sa dostali do finále a vybojovali pre klub miestenku do pohárovej Európy. V sezóne 2016/2017 sme boli v osemfinále Challenge Cupu (Vyzývací pohár, pozn.)," uviedol pre agentúru SITA M. Baláž.

S účastníkom najvyššej maďarskej súťaže, ktorá nebude preňho neznámou, keďže tam pôsobil pred 5 rokmi, sa košický odchovanec dohodol zatiaľ na ročnej spolupráci. "Maďarská liga má svoju kvalitu. Zo začiatku to bude pre mňa náročnejšie, predsa len turecká súťaž nie je na takej úrovni. Budem musieť na sebe popracovať. Musím zaklopať, ostatné dve sezóny som zdravotne v poriadku," pokračoval dvadsaťsedemročný ľavák, s ktorým počítajú predovšetkým na post pravej spojky, ale je využiteľný aj ako pravý krídelník.

Vác obsadil v uplynulej ligovej sezóne 10. pozíciu. "O ambíciách sme sa s vedením klubu zatiaľ nerozprávali. Viem, že odchádza desať väčšinou starších hráčov," dodal M. Baláž, ktorý neuzavrel ani reprezentačnú kapitolu: "Nie je to otázka pre mňa, hrať za národný tím som nikdy neodmietol. Ak budem fit a príde pozvánka, rád budem reprezentovať."

Bývalý hádzanár 1. MHK Košice Baláž hrával pred tureckou anabázou tri roky za HC Sporta Hlohovec (dva tituly vicemajstra SR, jeden extraligový bronz, účasť v skupinovej fáze Pohára EHF), predtým si vyskúšal dve sezóny legionárske pôsobenie v Maďarsku - najskôr v špičkovom Picku Szeged a potom v budapeštianskom FTC-PLER.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner