Hádzanári Tatrana Prešov už určite nepostúpia zo skupinovej fázy Ligy majstrov mužov 2019/2020. Zverenci trénera Slavka Golužu definitívne prišli aj o tlejúcu mininádej v stredu večer, keď neuspeli na domácej palubovke svojej Tatran handball arény. V rámci 8. kola C-skupiny podľahli Sportingu CP Lisabon vysoko 22:37 (10:16) a neodplatili mu tak septembrovú prehru 24:32 z jeho pôdy. Naopak portugalský súper prerušil trojzápasovú sériu bez prehry v podaní Prešovčanov, ktorí sú v tabuľke na 4. mieste so ziskom 4 bodov. Na 2. postupovú priečku majú dve kolá pred vyvrcholením bojov nepreklenuteľný päťbodový odstup. Najbližšie vystúpenie v Lige majstrov čaká Šarišanov v sobotu 23. novembra od 16.00 h na palubovke švédskeho IK Sävehof.

Výsledky - Liga majstrov mužov 2019/2020 - skupinová fáza - C-skupina - 8. kolo - streda:
Tatran Prešov (SR) - Sporting CP Lisabon (Portug.) 22:37 (10:16)
Zostava a góly Tatrana: Čupryna, Cvitkovič - Rábek 4, Djerič, Lapajne, Rečičár, Muňoz Cabezón 3, L. Urban 6, Hozman 1, Vučko, M. Straňovský 3, Fodorean 1, Michalka 1, Grzentič, Carapkin, Afanou Gatine 3
Najviac gólov za Sporting: Ghionea 8
pok. hody: 4/3 - 1/0, vylúčení: 5 - 4, rozhodovali: Vešovič a Mitrovič (obaja Č. Hora), 1400 divákov

Zápas sa od začiatku hral podľa taktovky hostí. Tí už po úvodnej desaťminútovke vyhrávali 4:1, svoj náskok v I. polčase natiahli až na sedemgólový rozdiel (16:9). Rábek pred prestávkou skorigoval na polčasový 10:16. Ani po zmene strán nedokázal Tatran vzdorovať súperovi a jeho manko naďalej narastal. V 41. min prehrával už hrozivo 14:24 a rozdiel sa ešte zväčšil aj v zostávajúcom priebehu až na na konečných pätnásť gólov (22:37).