Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Považania vystužili brankársky post o navrátilca Kovačina

MŠK Považská Bystrica do nadchádzajúcej extraligovej sezóny s triom Motlík, Biel, Kovačin
11.07.2017, Autor: SITA, Foto: SME

Ladislav Kovačin patril pred svojím odchodom do zahraničia medzi najlepších brankárov slovenskej hádzanárskej extraligy a opory MŠK Považská Bystrica. Svojimi výkonmi si vyslúžil nielen nomináciu do reprezentačného tímu Slovenska, s ktorým sa predstavil aj na majstrovstvách Európy 2012 v Srbsku, ale zároveň získal aj zahraničný angažmán. Odišiel do SV 64 Zweibrücken a teraz sa po štyroch rokoch vracia na Považie.

"Boli sme s ním dohodnutí už dlhšiu dobu, bohužiaľ, situáciu skomplikoval krach obnovenia česko-slovenskej extraligy. Chceli sme totiž posilniť brankársky post a mať silnú trojicu medzi žrďami. Spoločnú súťaž malo hrať 16 mužstiev, čo predstavuje náročnú porciu stretnutí pre kľúčový post. Laco je človek, ktorý hrá srdcom, preto určite bude prínosom aj do šatne, čo bol tiež jeden z dôvodov, prečo sme chceli, aby sa vrátil. Je to Považskobystričan, pričom verím, že tu už aj ostane do konca kariéry, a to nielen ako brankár, ale aj ako nejaký funkcionár. Určite sa bude venovať aj deťom,“ povedal pre povazska.dnes24.sk manažér klubu Ľuboš Cifra.

Považskobystričania disponujú trojicou gólmanov. Ladislav Kovačin sa totiž pridal k skúsenej dvojici Radek Motlík - Martin Biel. Len máloktorý tím sa môže pochváliť, že pozíciu medzi troma žrďami má obsadenú tak kvalitne. "Máme troch kvalitných brankárov, chytať bude ten s najlepšou formou," dodal Cifra.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner