Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

V príchode Kasala do Prešova má prsty Hrstka, rozhodol záujem trénera

Česká posila hádzanárov Tatrana Prešov Michal Kasal o letnej príprave: "Beh nemám v láske, ale patrí k letnej príprave. Musím to však vydržať a nejako zvládnuť, potom už bude lepšie"
16.07.2017, Autor: SITA, Foto: Korzár

Jedným z kvarteta novicov v kádri úradujúceho majstra SR v hádzanej mužov je Michal Kasal. Český mladík prišiel do Tatrana Prešov zo španielskeho klubu Fraikin BM. Granollers. "V lige sme skončili na 4. mieste, v Pohári EHF sme zo skupinovej fázy nepostúpili ďalej. V prvej polovici sezóny som dostal viac priestoru na palubovke, v druhej časti som hral menej, ale nemyslím si, že to bol stratený rok," uviedol pre agentúru SITA 23-ročný Kasal, ktorý napriek mladému veku toho už pochodil dosť v hádzanárskom svete.

Odchovanec Nového Veselí si v ČR zahral aj v HC Zubří, odkial pred 6 rokmi zamieril do španielskeho veľkoklubu FC Barcelona. V lete 2014 sa stal hráčom slovinského RK Celje Pivovarna Laško, vo februári 2015 odišiel do portugalského FC Porto, od januára 2016 mal angažmán v Pays d’Aix UC a uplynulú sezónu strávil v spomenutom BM. Granollers. Teraz si vyskúša vďaka Tatranu aj najvyššiu slovenskú súťaž či nadnárodnú SEHA League.

"Môj prestup do centra Šariša sa zrodil tak, že ako prvý ma kontaktoval prešovský krídelník a reprezentačný spoluhráč Kubo Hrsta. Následne sa mi ozval manažér Tatrana Miroslav Benický. Mal som aj iné ponuky, ale zavážilo, že mal o mňa záujem nový tréner Prešova Slavko Goluža," priblížila chronológiu svojho príchodu vyše dvojmetrová ľavá spojka, ktorá už naplno zarezáva v príprave úradujúceho slovenského majstra. "Beh nemám v láske, ale patrí k letnej príprave. Musím to však vydržať a nejako zvládnuť, potom už bude lepšie. Ako sa hovorí, ťažko na cvičisku, ľahko na bojisku."

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner