Švédsky obrat proti Slovenkám

16.08.2017, Autor: SITA, Foto: Peter Brendza

Hádzanárky Slovenska nedotiahli na majstrovstvách Európy hráčok do 17 rokov v Michalovciach do víťazného konca nádejne rozohrané stretnutie druhej fázy turnaja. Zverenky trénera Heineho Jensena prehrali v Chemkostav aréne v utorkovom zápase 2. skupiny o 9. - 16. miesto so švédskymi rovesníčkami 22:26, hoci po úvodnej štvrťhodine vyhrávali 9:2 a po polčase ešte viedli 14:11. Mladé Slovenky klesli v tabuľke na 4. priečku a hoci stále majú šancu na postup do bojov o konečnú 9. - 12. pozíciu zaručujúcich udržanie sa v elitnej kategórii, svoj osud už nemajú vo vlastných rukách. Potrebujú zdolať v stredu od 15.30 h v derby Češky a zároveň švédsku pomoc v konfrontácii so Srbkami.

Výsledky - ME v hádzanej hráčok do 17 rokov v Michalovciach - o 9. - 16. miesto - 2. skupina - utorok:

Česko - Srbsko 21:20 (11:8)

Slovensko - Švédsko 22:26 (14:11)

Zostava a góly SR: Kondášová, Chudovská - Belušková 1, Kóšová, Popovcová 7/4, Ratvajská, Duranková, Pastoreková 3, Manczal 2, Mészáros, Barbora Lanczová 4, Holíncová, Kakaščíková, L. Tomášechová 4, Trepáčová 1, Michálková

pok. hody: 5/4 - 2/1, vylúčené: 2 - 2, rozhodovali: Hatipoglová a Simseková (obe Tur.), 500 divákov

Skóre duelu otvorili síce Švédky, ale ich tréner si už v 6. min za stavu 1:5 zobral oddychový čas. Slovenky síce nevyužili v 9. min pokutový hod, z ktorého mohli zvýšiť na 6:1. Skórovať sa im podarilo o chvíľu neskôr (6:1), až potom sa opäť presadil švédsky tím. Jensenove zverenky to však nepribrzdilo, po necelej štvrťhodine hry už bolo 9:2. Severanky vzápätí kontrovali na 5:9 a potom sa z 5:10 dotiahli na 11:12 v 29. min, ale v závere úvodného dejstva ešte dvakrát inkasovali. Slovenské kadetky mali v 38. min k dobru štvorgólový náskok (18:14), ale o deväť minút neskôr už svietil na ukazovateli vyrovnaný stav 19:19. Švédky nezastavil ani oddychový čas, troma presnými zásahmi v rade sa dostali do vedenia (22:19) a prebrali opraty duelu do svojich rúk. Slovenky ešte odpovedali znížením dvoma gólmi, ale záver už patril ich súperkám.

Hlasy:

Heine Ernst Jensen (tréner SR "17"): "Naším súperom bol veľmi dobrý švédsky tím. My sme hrali 40 minút dobre, ale potom sme, nanešťastie, nedokázali premieňať naše sľubné šance na skórovanie."

Barbora Lanczová (spojka SR "17"): "Po zápase neprevládajú pozitívne pocity, pretože sme nesplnili naše ciele. Chceli sme vyhrať, ale napokon sme Švédkam podľahli. Snažila som sa odviesť maximum, ale neviem, či to bolo dostatočné."

Martina Popovcová (krídelníčka SR "17"): "Bojovali sme až do konca, preto sme sklamané z výsledku. Ten nebol taký dobrý, ako sme očakávali."