Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

V Plzni Česko-slovenský pohár, Prešov so šancou na víťazný hetrik

Počas víkendu 3. ročník Česko-slovenského pohára v hádzanej mužov
25.08.2017, Autor: SITA, Foto: sport.idnes.cz

Už tretí rok za sebou otvorí novú domácu hádzanársku sezónu konfrontácia najlepších slovenských a českých mužských klubov. Tradícia striedaní dejísk medzi dvoma krajinami pokračuje, a tak po Prahe a Prešove prichádza na rad Plzeň, ktorá bude 26. - 27. augusta hostiteľom 3. ročníka Česko-slovenského pohára za účasti najlepšieho kvarteta z uplynulého extraligového ročníka.


Na víkendovom podujatí sa predstavia úradujúci majstri a vicemajstri oboch krajín z uplynulej extraligovej sezóny a bude mať formu turnaja Final Four. Zoznam účastníkov je z troch štvrtín rovnaký ako v roku 2016. Slovensko budú v západočeskej metropole zastupovať Tatran Prešov a premiérovo HKM Šaľa (v predchádzajúcich dvoch ročníkoch štartoval HC Sporta Hlohovec), Česko Talent Robstav-M.A.T. Plzeň a HC Dukla Praha. Pre Prešovčanov a Plzenčanov je to už tretia účasť.


V semifinále sa družstvá stretnú do kríža (1. v ČR s 2. v SR a 1. v SR s 2. v ĆR), čiže dvojice sú vopred dané. V plzenskej Mestskej športovej hale nastúpia v sobotu 26. augusta najskôr od 17.00 h Pražania proti Šaľanom. Potom od 19.00 h príde na rad semifinálový šláger - konfrontácia domácich Plzenčanov s hádzanármi Prešova, ktorí sú nielen obhajcami lanského prvenstva, ale aj víťazmi premiérového ročníka a môžu dosiahnuť víťazný hetrik. V nedeľu 27. 8. sa o 15.00 h začne pre zdolaných semifinalistov duel o 3. miesto a finále o Pohár prezidenta Českého zväzu hádzanej (ČSH) je na programe od 17.10 h v priamom prenose na ČT Sport.


Doterajšie dva ročníky ovládli slovenské tímy a finále bolo vždy záležitosťou dvojice Tatran Prešov - HC Sporta Hlohovec. V oboch prípadoch triumfoval Prešov - v Prahe 2015 zvíťazil vo finále jednoznačne 32:15 a pred rokom doma tiež jasne 33:22. Tretia bola v oboch ročníkoch Plzeň.


Pre Šarišanov bude Česko-slovenský pohár prípravou na blížiacu sa kvalifikáciu Ligy majstrov. "Po návrate z Doboja (Tatran obsadil 4. miesto, pozn.) mali menšie zdravotné problémy obaja naši pivoti Len Vučko a Ante Babič. Tie však skoro pominuli a celé mužstvo kvalitne trénovalo. Do Plzne by sme mali ísť už v kompletnom zložení, teda aj s Oliverom Rábekom. Či však zasiahne do hry, nad tým stále visí otáznik," vyjadril sa pre Korzár kouč zeleno-bielych Slavko Goluža.


Hrá sa klasicky 2 x 30 minút s 10-minútovou prestávkou. V prípade nerozhodného výsledku sa nepredlžuje, ale po 60 minútach riadneho hracieho času nasleduje rozstrel zo značky 7 m hodu. Stretnutia povedú rozhodcovské dvojice Václav Horáček - Jiří Novotný a Karel Macho - Milan Hájek.


Organizátori pripravili pre účastníkov aj finančnú motiváciu. Víťaz 3. ročníka ročníka Česko-slovenského pohára v tejto podobe získa prémiu 1500 eur. Útechou pre zdolaného finalistu bude šek na 1000 eur a o čo hrať bude aj v zápase o 3. miesto, keďže úspešnejšie družstvo v ňom zinkasuje 500 eur.


Program 3. ročníka Česko-slovenského pohára v hádzanej mužov v Plzni (Mestská športová hala, 26. - 27. 8. 2017):

sobota 26. 8.:

semifinále: 17.00 h HC Dukla Praha (ČR) - HKM Šaľa (SR), 19.00 Talent Robstav-M.A.T. Plzeň (ČR) - Tatran Prešov (SR)

nedeľa 27. 8.:

o 3. miesto (15.00) a finále (17.10, PP ČT Sport)

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner