Tatran už bez Jankoviča, novicom v kádri Slovinec Lapajne

Kríž s profesionálnou zmluvou
04.10.2017, Autor: SITA, Foto: ehfcl.com

Slovenský hádzanársky majster Tatran Prešov urobil na začiatku sezónu zmenu v kádri. V tíme Šarišanov už nepokračuje Stefan Jankovič. Dvadsaťpäťročná spojka z Bosny a Hercegoviny, ktorá pôsobila v Prešove od júla 2016, sa rozlúčila so zelono-bielym dresom vo víkendovom stretnutí 5. kola Slovnaft handball extraligy proti Štartu Nové Zámky. Dosiahla v ňom dva góly.

"Hoci to pre mňa bol rozlúčkový zápas, nastupoval som naňho ako na každý iný. Tréner nám v šatni zdôraznil, čo musíme robiť a to sme aj plnili. Hrali sme rýchlo, spoliehali sa na rýchle protiútoky, vďaka ktorým náš náskok postupne narastal,“ povedal po výhre 48:18 Jankovič.

Naopak, novým prírastkom do prešovského družstva je Januš Lapajne. Dvadsaťdvaročného Slovinca predstavili ako novú posilu Tatrana počas polčasovej prestávky stredajšieho duelu 5. kola SEHA Gazprom League proti srbskému nováčikovi Dinamo Pančevo (36:24).

Lapanje prichádzajúci z macedónskeho Metalurgu Skopje do hry ešte nezasiahol.

Novinkou z najlepšieho slovenského klubu súčasnosti je aj podpis profesionálnej zmluvy s mladým hráčom Martinom Krížom, ktorý dostal šancu proti Pančevu a raz aj skóroval.