Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Prešovčania optimisticky naladení pred odvetou na Islande

Slavko Goluža (tréner hádzanárov Tatrana Prešov): "Na Islande vydáme zo seba maximum"
30.11.2017, Autor, Foto: SITA

Hádzanári Tatrana Prešov si zrejme predstavovali prvý zápas 3. kvalifikačného kola Pohára EHF mužov 2017/2018 proti HF Hafnarfjördur inak. Vzhľadom na vyrovnaný priebeh počas celého minulotýždňového duelu v Tatran handball aréne mohli byť radi aj za víťazstvo 24:21. Či im bude trojgólový náskok stačiť na postup do skupinovej fázy druhej najprestížnejšej európskej pohárovej súťaže mužských klubov, ukáže odveta v sobotu 2. decembra od 15.00 h SEČ na palubovke islandského tímu (rozhodujú Chorváti D. a Z. Lončarovci).


"Nemáme veľa času na prípravu pred odvetou, pretože v utorok sme hrali náročný duel SEHA League v Skopje s Metalurgom. Po ňom sme sa hneď začali pripravovať a koncentrovať na Hafnarfjördur. Chceme odstrániť naše chyby a kvalitne sa pripraviť na sobotu. Po prílete zo Skopje sme doma venovali jeden deň rehabilitácii, potom sme sa presunuli do Budapešti a odleteli do Reykjavíku, kde nás čaká veľmi dôležitý zápas v nekompletnej zostave, keďže nemáme k dispozícii všetkých hráčov. Budeme bojovať s tými, ktorí môžu nastúpiť. Verím, že tím sa zomkne a urobí všetko pre úspešný výsledok a postup. Na Islande odovzdáme zo seba všetko,“ vyhlásil kouč Tatrana Slavko Goluža, ktorý nemôže počítať s dlhodobo zraneným Oliverom Rábekom, ale pre črevné problémy ani s Romanom Carapkinom. Navyše, Lukáš Urban má problémy s narazeným kolenom.


Optimisticky naladení sú aj jeho zverenci, ktorí môžu vybojovať pre svoj klub tretiu účasť v skupinovej fáze Pohára EHF po sezónach 2012/2013 a 2013/2014. "Máme o súperovi teraz lepšie informácie a uvidíme, čo vymyslíme. Treba pracovať s tým náskokom, ktorý máme. Rozhodne sa u súpera,“ tvrdí Lukáš Urban. Odhodlanie srší aj z jeho spoluhráča Dominika Kroka: "Na Island sa pôjdeme pobiť o dobrý výsledok, lebo chceme postúpiť." Ďalší člen spojkového radu úradujúceho slovenského šampióna Michal Kasal je presvedčený, že sobotňajšie stretnutie v Hafnarfjördure dopadne úspešne: "Verím, že v odvete uhráme rovnaký alebo aj lepší výsledok ako v Prešove.“


Šarišania ukázali v generálke na sobotu, že dokážu byť mužstvo dvoch tvárí. Na palubovke Metalurgu Skopje prehrávali v 44. min 15:26, ale vo zvyšnú časť zápasu vyhrali 15:5 a neboli ďaleko ani od vyrovnania. Napokon prehrali 30:31.


Prešovčania i hráči Hafnarfjörduru budú v čase odvetného zápasu vedieť, kto by ich v prípade postupu čakal v skupinovej fáze Pohára EHF. Štvrtkový žreb lepšiemu z tejto dvojice prisúdil za súperov v A-skupine bieloruský SKA Minsk, dánsky Bjerringbro-Silkeborg a nemecký SC Magdeburg. Postup medzi 16 najlepších tímov tejto súťaže je veľkým lákadlom pre oba tímy.


"V Prešove sme hrali veľmi dobre v obrane celých 60 minút. V stretnutí sme však spravili veľa zbytočných chýb. Do odvety však musíme podstatne zlepšiť náš útok. Očakávam, že to bude dobrý zápas z oboch strán, ktorý sa bude podobať prvému. Hráme doma, kde sa tešíme veľkej podpore divákov. Dúfam, že sa nám podarí vytvoriť ten správny tlak na Tatran a postúpiť," tréner HF Halldór Jóhann Sigfússon, ktorý sa bude spoliehať aj na najlepšieho strelca svojho družstva - pravú spojku Einara Rafna Eidssona, autora ôsmich presných zásahov z centra Šariša: "Doma zahráme určite ešte lepšie. Očakávam, že zvíťazíme a postúpime do ďalšej fázy Pohára EHF."


Hafnarfjördur v aktuálnej sezóne Pohára EHF v domácom prostredí zatiaľ len víťazil. V 1. kvalifikačnom kole zdolal českého šampióna Duklu Praha 31:25 a v 2. kole si pred svojimi fanúšikmi poradili s ruským HC Petrohrad 32:27.


Pohár EHF v hádzanej mužov 2017/2018 - 3. kolo kvalifikácie - odveta:

sobota 2. decembra:

15.00 h SEČ FH Hafnarfjördur (Isl.) - Tatran Prešov (SR), rozhodujú: Davor Lončar a Zoran Lončar z Chorvátska, prvý zápas 21:24

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner