Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Tumidalský môže hrať, EHF ho nepotrestala

Spojka MŠK Považská Bystrica Peter Tumidalský nebude pykať za diskvalifikáciu s modrou kartou
07.12.2017, Autor: SITA, Foto: msk.sk

V MŠK Považská Bystrica si mohli v stredu vydýchnuť. Po úspešných výsledkoch proti ŠKP Bratislava v Slovnaft handball extralige (30:23) a prvom semifinále Slovenského pohára (29:28) ich potešila aj informácia z Európskej hádzanárskej federácie (EHF). "Oznámili nám, že Petrovi Tumidalskému neudelili trest. Obávali sme sa, že nám ´Pepe´ bude chýbať v osemfinále Vyzývacieho pohára, ale dopadlo to dobre a za diskvalifikáciu s modrou kartou ho nepotrestali dištancom," povedal pre agentúru SITA manažér MSK Ľuboš Cifra.


Považania mali obavy, že Tumidalský dostane zákaz činnosti, keďže v závere odvetného duelu 3. kola európskej pohárovej súťaže proti RK Lovčen Cetinje z Čiernej Hory (24:24) videl od holandských arbitrov Geraetsovcov červenú a následne modrú kartu. "Najskúsenejší hráč nášho družstva pochopil verdikt rozhodcov po jednej z posledných akcií súpera opačne a zdvihol loptu, čím získal nejaké sekundy. Tí nemali pre toto jeho počínanie pochopenie a v súlade s novými pravidlami nariadili proti nám pokutový hod a Tumidalskému udelili aj modrú kartu," vysvetlil Cifra. Cetinje ponúknutú šancu využilo a Kaludjerovič z pokutového hodu vyrovnal.


EHF usúdila, že nešlo o vážny prehrešok, a tak bude univerzál a bojovník Tumidalský k dispozícii trénerovi Václavovi Strakovi vo februárovom osemfinále Vyzývacieho pohára proti portugalskému AM Madeira Andebol SAD.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner