Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

V Stupave sa bude v júli konať medzinárodný brankársky kemp

Kapacita kempu je až 40 mládežníckych brankárov
09.05.2018, Autor: slovakhandball.sk

Po prvých dvoch ročníkoch v Modre sa brankársky hádzanársky kemp presúva do Stupavy a posúva na medzinárodnú úroveň. ATW International Handball Goalkeeper Camp sa uskutoční v dňoch od 22 do 27. júla 2018  v prostredí okolo Intersporthotelu Stupava, kde je na jednom mieste k dispozícií športová hala, ubytovanie a stravovanie, wellness, bowling aj vonkajšie ihriská. Kemp sa bude poprvýkrát konať až 5 dní, od pondelka do piatka. Brankári majú na výber tri možnosti ubytovania, stravovanie bude zabezpečené 5x za deň po dobu všetkých 5 dní. Kapacita kempu je až 40 brankárov a ak by sa ju podarilo naplniť, stal by sa kemp suverénne najväčším na Slovensku a aj jedným z najväčších v strednej Európe. Brankári budú rozdelení do dvoch vekových kategórií a to od 12 do 14 rokov a od 15 do 18. V cene sú okrem brankárskych tréningov zahrnuté aj tréningy s kondičnými trénermi, voľnočasový program s animátorkami, regenerácia v bazéne, bowling alebo súťaže o pekné hádzanárske ceny. Oficiálnym jazykom kempu bude angličtina, ale väčšina trénerov, organizátorov aj animátorov bude samozrejme hovoriť aj slovensky. 

Organizátor kempu Martin Kosák takto opísal ATW International Handball Goalkeeper Camp: „Po prvých dvoch ročníkoch v Modre, ktoré by neboli možné bez pomoci domáceho klubu Slovan Modra, za čo som modranskému klubu veľmi vďačný, som chcel kemp posunúť na ešte vyššiu úroveň a v Stupave som na to našiel ideálne podmienky. Skvelá športová infraštruktúra, kde je všetko čo potrebujete na jednom mieste a veľké skúsenosti domáceho klubu s organizáciou mládežníckych podujatí sú zárukou kvalitne zorganizovaného kempu. Väčšinu trénerov sme už oslovili a väčšina aj potvrdila, že by sa veľmi radi zúčastnili, ale koniec júla je obdobie dovoleniek a začiatku letnej prípravy a preto budeme mená trénerov postupne zverejňovať v priebehu júna a júla, keď bude definitívne potvrdená ich účasť. Snažíme sa dotiahnuť aj trénerov so zahraničia. Na druhej strane je tento termín optimálny vzhľadom na účasť brankárov, keďže prvé dva ročníky kolidovali buď so žiackymi majstrovstvami Slovenska alebo Česko-slovenským pohárom.“ Brankársky tréner HC Tatran Stupava, ktorý je zároveň marketingovým a mediálnym manažérom SZH sa zároveň vyjadril aj k zmene názvu kempu: „Prvé dva ročníky boli v podstate bez nejakého výrazného názvu kempu. V apríli tohto roku som premenoval svoj YouTube kanál s brankárskymi videami a spustil nový projekt s ktorým robím brankárske tréningy po celom svete. Pretože kemp bude tento rok prvýkrát medzinárodný, celé to do seba zapadlo a kemp som nazval podľa môjho nového projektu. Niekto by mohol vyčítať, prečo ideme na Slovensku trénovať zahraničných brankárov, ale aj vzhľadom na účasť 15-20 slovenských brankárov  v prvých dvoch ročníkoch si nemyslím, že by sa niekto musel obávať, že sa na kemp nedostane na úkor niekoho zo zahraničia.“

Takto sa pred brankárskym kempom vyjadril Rudolf Draškovič ml., manažér HC Tatran Stupava a spoluorganizátor kempu: „Pred sezónou som oslovil Martina Kosáka a ponúkol mu možnosť sa realizovať v našim klube HC TATRAN STUPAVA. Zverili sme mu všetkých brankárov a brankárky od 14 do 19 rokov. Za ten čas je vidieť u brankárov veľké pokroky a sami si spoluprácu pochvaľujú. Martinovi sme ponúkli možnosť rozložiť svoj projekt u nás v Stupave. Čo je výhoda pre našich brankárov, že kemp budú mať doma. Keďže už patríme medzi kluby, ktoré robia veľké akcie pre mládežníkov v podobe turnajov, tak väčšina hráčov sa sem veľmi rada vracia. Tento projekt bude v športovom komplexe  Intersporthotelu, kde máme možnosť postaviť 4 hádzanárske brány a máme k dispozícií dve ihriská a výborné podmienky na regeneráciu. Taktiež netreba zabúdať na okolitú peknú prírodu, keďže areál sa nachádza v blízkosti lesa. Takže to je ideálne na vyvetranie hlavy po zaujímavých tréningoch. Na spoluprácu sa tešíme a veríme, že to budúcim brankárom pomôže v ich ďalšom rozvoji."

Viac informácií o brankárskom kempe ako aj prihlasovací link nájdete na http://ksksport.sk/content/35-atw-camp  

Partnerom ATW International Handball Goalkeeper Camp sú HC Tatran Stupava a Slovenský zväz hádzanej.

Upútavka na ATW International Handball Goalkeeper Camp

2. ročník brankárskeho hádzanárskeho kempu v Modre

Brankársky hádzanársky tréning v Estónsku

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner