V Niké Handball extralige mužov 2023/2024 bol vo štvrtok na programe úvodný duel Ligového pohára, v ktorom sa rozhoduje o umiestnení na konečnom 5. - 8. mieste. Hádzanári MHC Štart Nové Zámky po sklamaní zo štvrťfinálového vyradenia nedokázali naplno využiť výhodu domáceho prostredia, keď s ŠKP Bratislava remizovali 32:32 (14:16).

Zápas sa vyvíjal ako na hojdačke. Domáci otočili z 8:11 na 14:12, ale súper na prelome polčasov šiestimi gólmi získal vedenie 18:14. Trinásť minút pred koncom však bolo 24:22 pre Novozámčanov. Hostia potom vyrovnali a v závere odskočili na 32:30, no zverenci trénera Jána Kolesára v posledných 32 sekundách gólmi ´nestarnúcich´ Martina Straňovského a Gabriela Vadkertiho stanovili deľbu bodov.

Výsledok štvrtkového zápasu Niké Handball extraligy mužov 2023/2024:

Ligový pohár (o 5. - 8. miesto) - 1. kolo:
MHC Štart Nové Zámky - ŠKP Bratislava 32:32 (14:16)
Najviac gólov: M. Straňovský 12/6, Matúš Kocák, G. Vadkerti a S. Valent po 5 - Kopčo 6, Féder 6/1, Gdovec 5
Pok. hody: 9/7 - 3/3, vylúčení: 3 - 6, rozhodovali: Michal Nagy a Zubo