Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Gabriel Vadkerti k vicemajstrovi zo Šale

Gabriel Vadkerti prestúpil z HC Štart Nové Zámky do HKM Šaľa
16.08.2017, Autor: SITA, Foto: Facebook HC Štart Nové Zámky

Hádzanári HKM Šaľa necelý mesiac pred začiatkom novej extraligovej sezóny ešte viac vystužili svoj káder. Po talentovanej lotyšskej spojke Raivisovi Gorbunovsovi, cyperskom brankárovi Christophorosovi Nungovitchovi a mladom krídelníkovi Marošovi Hájnikovi prichádza k úradujúcemu slovenskému vicemajstrovi Gabriel Vadkerti. Skúsený tvorca hry s reprezentačnými skúsenosťami sa s vedením HKM dohodol na dvojročnej zmluve s opciou na ďalší rok.


"Gabo bude hrať za nás. V týždni pred domácim turnajom Arminius Cup sme sa dohodli na jeho pôsobení u nás. Prichádza k nám na prestup," informoval agentúru SITA prezident šalianskeho klubu Jozef Klačko, ktorý k angažovaniu novej akvizície do spojkového radu ešte poznamenal: "My sme hľadali ešte jednu spojku, aby sme ich mali v kádri šesť. V kontakte s Vadkertim sme boli už dávnejšie, keď ešte pôsobil v Maďarsku. Sme radi, že teraz to vyšlo na prestup. Poznáme jeho kvality a veríme, že bude dôležitým hráčom nášho tímu."


Vadkerti už má za sebou premiéru v drese Šale, za ktorú nastúpil najskôr v prípravnom dueli v Györi a potom sa predstavil aj na Arminius Cupe, kde v súčte 6 gólmi pomohol HKM k 2. miesto za Tatranom Prešov.


Gabriel Vadkerti naposledy pôsobil v HC Štart Nové Zámky, ktorého je odchovancom a odohral zaň uplynulý súťažný ročník. Predtým účinkoval v Maďarsku. Najskôr za DKSE-Hotel Lycium Debrecín a Gyöngyösi KK (oba v 2009/2010), od sezóny 2010/2011 za Csurgói KK, s krátkou výnimkou v ročníku 2014/2015, keď sa ocitol na hosťovaní v PLER KC Budapešť. Tridsaťdvaročná stredná spojka má v drese reprezentácie SR na konte aj štart na ME 2008 v Nórsku.


Šaľania už neplánujú v tomto čase získať ďalšie akvizície. "Veríme, že Majo Percze sa po dlhodobom zranení dá dokopy a zo zahraničia sa vráti Peter Krokavec. S nimi by mal byť náš káder 17 až 18-členný," dodal Klačko.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner