Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

V Prešove v sobotu súboje prvej štvorky Slovnaft handball extraligy

Preview 7.kola Slovnaft Handball Extraligy
12.10.2017, Autor: SITA, Foto: Viktor Zamborský

Pred blížiacou sa reprezentačnou pauzou sa kluby Slovnaft handball extraligy ešte predstavia na domácej scéne. Nadchádzajúce 7. kolo ponúka zaujímavú konfrontáciu tímov z prvej štvorky aktuálnej tabuľky. Centrom bojov v súčasnosti najlepšieho kvarteta bude Prešov. V Tatran handball aréne sa v sobotu 14. októbra najskôr v súboji o 3. priečku predstavia dva deväťbodové tímy - druhé družstvo Tatrana, ktoré zatiaľ neokúsilo chuť prehry, si zmeria sily s HK Agro Topoľčany (16.00). "Sme teda radi, že sa nám darí a ideme ďalej. Dúfame, že sa nám podarí umiestniť čo najlepšie,“ povedal prešovský ľavý krídelník Martin Kríž. 


O dve hodiny neskôr uvidia diváci v metropole Šariša reprízu finále play-off uplynulej sezóny medzi majstrovským Tatranom a vicešampiónom HKM Šaľa. Bude zaujímavé sledovať, či Šaľania, ktorí minulý týždeň prvýkrát v tomto extraligovom ročníku zaváhali, dokážu domácu prehru práve s prešovskou rezervou odčiniť proti dlhodobo najlepšiemu súperovi v SR. V drese Tatrana by mal premiéru pred prešovskými priaznivcami absolvovať nový člen kádra Januš Lapajne zo Slovinska.


Okrem Prešova sa v sobotu bude hrať najvyššia slovenská súťaž aj v Považskej Bystrici, kde hráči MŠK ťahajúci štvorzápasovú sériu nezdolanosti privítajú zatiaľ bezbodový Slovan Modra. Susedia v tabuľke nastúpia proti sebe v Bratislave, kde miestny ŠKP bude chcieť vyhrať aj do tretice, hostia z HC Štart Nové Zámky sa pokúsia vyhrať po štyroch dueloch bez plného bodového zisku a zároveň "preskočiť" policajtov v tabuľke. Tradične v utorok zavŕši kolo televízny duel, v ktorom sa tentoraz predstavia HC Sporta Hlohovec a TJ Strojár Malacky, pričom pre domácich to bude siedmy pokus o prvé tohtosezónne ligové víťazstvo. Počas pauzy vyhradenej pre reprezentačné tímy zmažú v extralige aj rest z 1. kola, sobotu 21. 10. spestrí stretnutie Tatran Prešov II - ŠKP Bratislava.


Program stretnutí 7. kola Slovnaft handball extraligy v hádzanej mužov 2017/2018:

sobota 14. 10.

Tatran Prešov II - HK Agro Topoľčany (16.00 h)

Tatran Prešov - HKM Šaľa (18.00)

MŠK Považská Bystrica - Slovan Modra (18.00)

ŠKP Bratislava - HC Štart Nové Zámky (18.00)

utorok 17. októbra

HC Sporta Hlohovec - TJ Strojár Malacky (18.30)


dohrávka 1. kola:

sobota 21. októbra

Tatran Prešov II - ŠKP Bratislava (15.30)


Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner