Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Iuventa prišla o brankársku jednotku

Ukrajinská brankárska opora Iuventy Iryna Jablonská-Bobaľová sa vážne zranila na tréningu
23.02.2018, Autor: SITA, Foto: iuventa-zhk.sk

Hádzanárky Iuventy Michalovce prišli uplynulý víkend o desaťzápasovú víťaznú sériu prehrou 24:31 na palubovke slovenského rivala HK Slovan Duslo Šaľa. V úvode nového týždňa utrpeli citeľnú stratu v kádri. Na utorkovom tréningu sa úradujúcemu majstrovi SR a obhajcovi prvenstva v spoločnej slovensko-českej súťaži zranila brankárka Iryna Jablonská-Bobaľová. Ukrajinskú jednotku michalovského tímu s viacnásobnou zlomeninou spodnej časti nohy už aj operovali. Liečba a následná rekonvalescencia si vyžadujú dlhodobú pauzu, Michalovčanky sa budú musieť zaobísť bez nej zrejme až pol roka.


Dvadsaťšesťročná členka národného tímu svojej krajiny Jablonská-Bobaľová prišla do Iuventy v lete 2017 z družstva trojnásobného ukrajinského majstra HK Karpaty Užhorod. Najužitočnejšia hráčka uplynulého ročníka tamojšej súťaže podpísala s michalovským klubom dvojročnú zmluvu.


Tréner Zemplínčaniek František Urban má medzi tri žrde k dispozícii ešte macedónsku reprezentantku Natašu Antičovú a mladú klubovú odchovankyňu Katarínu Mulikovú. Na prípadné posilnenie brankárskeho postu už Iuvente nezostáva veľa času vzhľadom na blížiaci sa koniec prestupového obdobia. "Pracujeme na tom, máme na to necelý týždeň. Zatiaľ nič nie je isté," skonštatoval pre agentúru SITA športový riaditeľ Iuventy Radoslav Kozlov.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner