V piatok sa začala nadstavbová časť Niké Handball extraligy mužov 2023/2024 pre družstvá na 9. - 11. priečke po základnej časti.

V úvodnom kole bojov o záchranu si hádzanári MHáK Martin poradili s hráčmi z HáO TJ Slovan Modra 29:23 (15:13), tešili sa len druhého víťazstva v sezóne a zároveň získali dôležité dva body, vďaka ktorým preskočili svojho súpera v tabuľke a odpútali sa z poslednej priečky znamenajúcej priamy zostup.

Martinčania boli celý zápas vo vedení. Modrania sa v druhom polčase dotiahli na 18:20, ale pred záverečnou desaťminútovkou už zaostávali 19:24. Hostia sa ešte vzopreli, znížili na 23:26, ale v zostávajúcich necelých dvoch minútach im už domáci obrat nedovolili.

Výsledok piatkového stretnutia 1. kola nadstavbovej skupiny o 9. - 11. miesto v Niké Handball extralige mužov 2023/2024:
MHáK Martin - HáO TJ Slovan Modra 29:23 (15:13)
Najviac gólov: Saitz 6, Matačič 6/3, Bíro 4/2 - Kažík 6, Oravec 4, F. Jurkovič 4/3
Pok. hody: 5/5 - 6/3, vylúčení: 4 - 5, rozhodovali: Bohuniczký a Szerencsés, 293 divákov