Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Maďarskú ligu som chcela skúsiť, hovorí slovenská reprezentantka Júlia Kučerová

Na Iuventu Michalovce budem mať veľmi dobré spomienky. Vážim si všetky tituly či poháre, hovorí slovenská reprezentantka Júlia Kučerová.
2.8. 2016 Autor: redakcia
Júlia Kučerová už góly strieľa v Maďarsku. Foto - Štefan Madaras / iuventa-zhk.sk

Čerstvá slovenská reprezentantka s koreňmi na Ukrajine sa počas letnej prestávky nedohodla v Michalovciach na novej zmluve a zamierila do Maďarska. Stala sa hráčkou nováčika maďarskej ligy Kisvárda KC.

„V Michalovciach som bola, s materskou prestávkou, takmer sedem rokov a chcela som zmenu,“ skonštatovala Julia Kučerová pred pár dňami pre Noviny Zemplína.

Zahrá si tretiu súťaž

Spojka prišla do Michaloviec ešte pod dievčenským priezviskom Bachyrievová v roku 2009. Mladučkú hádzanárku vtedy z úkrajinského klubu Karpaty Užhorod do metropoly Zemplína doviedol vtedajší lodivod Borys Petrovskyj.

Po ukrajinskej lige a česko-slovenskej WHIL-ke si tak Kučerová zahrá v kariére tretiu súťaž. „Maďarská liga je kvalitnejšia súťaž ako interliga a aj preto som si ju chcela skúsiť. Som rada, že na to budem mať príležitosť,“ dodala 26-ročná Kučerová.

Za ten čas sa v jej živote dosť veľa zmenilo. Z Michaloviec už odchádza ako Slovenka, len nedávno debutovala v slovenskej reprezentácii. „Na Iuventu budem mať veľmi dobré spomienky. Keď som sem prichádzala, mala som obavy. Bola som totiž veľmi mladá. Pomohli mi však spoluhráčky a po niekoľkých mesiacoch sem prišla aj Táňa Trehubová. Rázom som tak nebola sama. Na klub budem mať veľmi dobré spomienky. Vážim si všetky tituly či poháre, no najviac ma potešil prvý majstrovský titul, ktorým sme prelomili trojročné čakanie,“ dodala Kučerová.

Nováčik má smelé plány

Jej nový klub má v najvyššej súťaži obrovské plány. Družstvo nováčika povedie známy maďarský odborník Péter Kovács. „Všetko je tu zatiaľ super. Som spokojná s podmienkami, ako aj s kolektívom, ktorý tu je. Síce máme mierne problémy s rečou, no dievčatá sú zlaté a pomáhajú mi,“ uviedla Kučerová.

Napriek odchodu sa Kučerová do Michaloviec vráti už v polovici augusta. Od dvanásteho do štrnásteho augusta sa tu totiž uskutoční ďalší ročník Memoriálu Tomáša Jakubču a Kisvárda bude jeden zo štvorice celkov, ktorý sa v metropole Zemplína predstaví. Týždeň predtým sa s michalovskými spoluhráčkami stretne aj na domácom turnaji.

Prečítajte si celý článok s našou reprezentantkou na webe Noviny Zemplína.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner