Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Slovenkám nepôjde v gdansku len o dobré výkony, ale aj výsledky

Slovenské hádzanárky od piatka do nedele na medzinárodnom turnaji v Gdansku
16.03.2017, Autor: SITA
Hádzanárky Slovenska ukončili krátke sústredenie v Bratislave, kde sa pripravovali od pondelka, a vo štvrtok predpoludním odcestovali do Poľska. Od piatka do nedele (17. - 19. 3. 2017) zúčastnia v Gdansku na medzinárodnom turnaji žien, na ktorom budú okrem domácich Poliek ich súperkami aj hráčky Ukrajiny a Bieloruska. 

Pre Slovenky je podujatie súčasťou prípravy na júnovú II. fázu kvalifikácie o postup na majstrovstvá sveta 2017, v ktorej budú v dvojzápase play-off čeliť favorizovaným Maďarkám. Zverenky trénera Dušana Poloza vstúpia do turnaja v piatok od 17.00 v dueli s výberom Ukrajiny, ktorému sa pokúsia odplatiť lanskú šaliansku prehru 20:21 z I. fázy kvalifikácie MS 2017, v sobotu nastúpia o 16.00 h proti Bieloruskám a v nedeľu budú od 14.00 h spolu s poľskými hráčkami aktérkami vyvrcholenia podujatia. 

 "Poľky sú výkonnostne vyššie ako ostatní traja účastníci turnaja. Bielorusky a Ukrajinky sú na našej úrovni. Nebudeme hľadieť len na výkony, ale aj výsledky. Budeme tlačiť na hráčky, aby sme predovšetkým v prvých dvoch dueloch uhrali priaznivé rezultáty a zdvihli si sebavedomie. Ešte uvidíme, či v zápase s Poľkami nebudeme s niečím experimentovať," uviedol D. Poloz, ktorý sa už tradične musel ešte pred zrazom vyrovnať s viacerými zmenami v nominácii. Širší káder pripravujúci sa v metropole SR prešiel pred štvrtkovým odchodom do Poľska zúžením. "Doma zostali spojky Olšovská, Šutranová a krídelníčka Tomášechová," informoval agentúru SITA v stredu večer kormidelník slovenskej reprezentácie hádzanárok. 

Nominácia hádzanárok Slovenska na turnaj v Poľsku: 

brankárky: Martina Pojezdálová (UHC Müllner Bau Stockerau/Rak.), Adriana Medveďová (Iuventa Michalovce), Lucia Gubiková (Bemaco Prešov) 
pivotky: Kristína Pastorková (SHK Veselí nad Moravou/ČR), Martina Tulipánová (HK Slovan Duslo Šaľa), Veronika Gajdošová (Bemaco Prešov) 
krídelníčky: Lucia Mikulčík (DHK Baník Most/ČR), Alžbeta Rechtorisová (DHC Sokol Poruba/ČR), Mária Holešová, Sofia Nagyová (obe Iuventa Michalovce), Katarína Pócsíková (HK Slovan Duslo Šaľa) 
spojky: Martina Školková (Cercle Dijon Bourgogne/Fr.), Julia Kučerová (Kisvárdai KC/Maď.), Simona Szarková (DHK Baník Most/ČR), Alica Kostelná (DHC Sokol Poruba/ČR), Veronika Habánková (Iuventa Michalovce), Eva Veselková (HK Slovan Duslo Šaľa), Sofia Demajová (Bemaco Prešov), Monika Rajnohová (HK AS Trenčín) 

Program medzinárodného turnaja v hádzanej žien v Gdansku (17. - 19. 3. 2017): 
piatok 17. 3. 17.00 h Slovensko - Ukrajina 19.00 Poľsko - Bielorusko 
sobota 18. 3. 16.00 Slovensko - Bielorusko 18.00 Ukrajina - Poľsko 
nedeľa 19. 3. 12.00 Bielorusko - Ukrajina 14.00 Poľsko - Slovensko
Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner