Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Čo je bežné vo svete, si Slovenky vyskúšali počas uplynulých dní v Púchove

Dušan Poloz (tréner hádzanárok SR): "Hráčky vedia, že u mňa nemôžu na zraz reprezentácie prísť takpovediac z pláže a začínať z bodu nula"
12.07.2017, Autor: SITA

Hádzanárky Slovenska v stredu zakončili štvordňové sústredenie v Púchove. Hlavný kouč reprezentácie žien Dušan Poloz mal v tamojšom Sports & Training Centre od nedele k dispozícii 16-členný káder. "V priebehu troch dní sme absolvovali osem tréningových jednotiek. Máme za sebou tri hádzanárske, tri kondičné tréningy a dva posilňovacie bloky," priblížil náplň predchádzajúcich dní Poloz.

Slovenské reprezentačné výbery mužov a žien nezvykli mať v minulosti v letných mesiacoch akcie, zaužívaná bola predovšetkým príprava na klubovej úrovni. "Je to novinka v našich končinách, inde vo svete je to bežná vec a funguje to tak už iks rokov. Napríklad aj Maďarky majú v pláne týždenný zraz, v rámci ktorého odohrajú prípravné duely s Nórskom. Ak nechceme, aby sa výkonnostný rozdiel medzi nami a špičkou zväčšoval, musíme trénovať viac a kvalitne. Hľadali sme čo najvhodnejší termín, aby sme nenarušili obdobie dovoleniek a príprav. Väčšina klubov nám vyšla v ústrety, v niektorých sa už trénuje, ďalšie majú začiatky letných príprav ešte len pred sebou," pokračoval český kormidelník v slovenských službách, ktorý už v minulosti upozorňoval na nedostatky vo fyzickej pripravenosti svojich zverenkýň po príchode do národného tímu. "Dievčatá poznajú moju filozofiu. Reprezentantky by mali na sebe pracovať tak, aby boli vždy dobre pripravené. Na zraz reprezentácie nemôžu prísť takpovediac z pláže a začínať z bodu nula. Tentoraz boli čiastočne pripravené. Niektoré viac, iné menej, tak sme museli záťaž nastaviť optimálne. U niektorých sa vyskytla aj ´svalovica´, keďže nie sú zvyknuté takto posilňovať. S odvedenou robotou som spokojný, pracovali tak, ako mali." Okrem slovenských hádzanárok sa v Púchove pripravovala v týchto dňoch aj volejbalová reprezentácia mužov SR.

Slovenky sa najbližšie zídu až koncom septembra pred vstupom do kvalifikácie ME 2018. Ich hlavnými konkurentkami budú Poľky a Čiernohorky, s ktorými je pre zachovanie postupovej nádeje nevyhnutné bodovať v domácom prostredí. "Ak by sme s oboma doma prehrali, tak šanca na postup by bola fuč," uvedomuje si Poloz, ktorého zverenky začnú svoje účinkovanie v Čiernej Hore a následne pred vlastnými fanúšikmi privítajú výber Poľska. Štvrtým účastníkom 2. kvalifikačnej skupiny je Taliansko.


Nominácia hádzanárok Slovenska na sústredení v Púchove (9. - 12. 7. 2017, pri hráčkach je uvedená klubová príslušnosť v sezóne 2016/2017):

brankárky: Zuzana Haládiková (HK Slovan Duslo Šaľa), Lucia Gubiková (Bemaco Prešov), Soňa Furgaláková (MHK Bytča)

pivotky: Eva Minárčiková (DHC Sokol Poruba/ČR), Martina Tulipánová (HK Slovan Duslo Šaľa), Kristína Pastorková (SHK Veselí nad Moravou/ČR)

krídelníčky: Alžbeta Rechtorisová (DHC Sokol Poruba/ČR), Mária Holešová (Iuventa Michalovce), Natália Szőkeová (HK Slávia Partizánske)

spojky: Alica Kostelná (DHC Sokol Poruba/ČR), Mária Olšovská (SHK Veselí nad Moravou/ČR), Veronika Habánková, Marianna Rebičová (obe Iuventa Michalovce), Karin Bujnochová (HK Slovan Duslo Šaľa), Sofia Demajová, Tatiana Šutranová (obe Bemaco Prešov)

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner