Slovenský Zväz Hádzanej

logo logo logo

Do boja o ME 2022 a 2024 aj Slovinci, spojili sily s Macedónčanmi

Spoločnej kandidatúre SR, ČR a Maďarsko nepribudol ďalší súper v boji o mužské ME 2022 alebo 2024, keďže Slovinsko sa len pridalo k Macedónsku do spoločného projektu
12.07.2017, Autor: SITA, Foto: narod.hr

O hádzanárske kontinentálne šampionáty mužov v rokoch 2022 a 2024 sa bude uchádzať aj Slovinsko. Nie však samostatne. Slovinský hádzanársky zväz oznámil v týchto dňoch svoj záujem o spomenuté ME, pričom v snahe získať organizátorské práva sa pridal do spoločného projektu s Macedónskom.

Ako je známe, o usporiadanie majstrovstiev Európy v hádzanej mužov v rokoch 2022 alebo 2024 oficiálne deklarovali svoj záujem aj Slovensko, Česko a Maďarsko v spoločnej kandidatúre troch krajín. Na týchto šampionátoch bude takisto ako premiérovo v roku 2020 štartovať už 24 národných tímov.

V kategórii mužov je o ME 2022 šesť potenciálnych uchádzačov a o usporiadanie ME 2024 sa prihlásilo päť záujemcov. Súpermi slovensko-česko-maďarskej kandidatúry by mali byť v roku 2022 ďalšie dve rovnako početné zoskupenia - Belgicko/Španielsko/Francúzsko, resp. Dánsko/Nemecko/Švajčiarsko, spoločné projekty Ruska s Bieloruskom, Macedónska so Slovinskom a samostatná snaha Litvy. O ME mužov 2024 budú okrem trojkoalície SR/ČR/Maďarsko v hre duá Dánsko/Švajčiarsko, Macedónsko/Slovinsko a samostatne Nemecko, Litva.

"Na základe manuálu od EHF musíme do 1. novembra 2017 odovzdať všetky potrebné dokumenty ohľadom našej kandidatúry. Tie bude následne vyhodnocovať exekutíva EHF. Od decembra 2017 do marca 2018 budú prebiehať inšpekcie u jednotlivých kandidátov a následne sa na kongrese EHF v škótskom Edinburghu v júni 2018 rozhodne o dejiskách," uviedol nedávno pre agentúru SITA generálny sekretár Slovenského zväzu hádzanej (SZH) Ivan Sabovik.

Partneri
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Reklamný partner ženskej reprezentácie
Reklamný partner mužskej reprezentácie
Oficiálny auto partner
Slovenského zväzu hádzanej
Oficiálny partner Extraligy a WHIL
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner
Mediálny partner