MOL liga - Most si v šlágri 2. kola odniesol dva body zo Šale

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 2. kola MOL ligy hádzanárok 2017/2018
10.09.2017, Autor: SITA, Foto: Milan Pospiš

Jedno víťazstvo domácich, dve remízy a tri výhry hostí, to je bilancia sobotňajšieho kompletného 2. kola spoločnej slovensko-českej súťaže hádzanárok. Najväčšiu pozornosť pútal duel pri Váhu. V šlágri sa tešil úradujúci český majster DHK Baník Most, ktorý na palubovke slovenského vicemajstra HK Slovan Duslo Šaľa zvíťazil 30:27. Tretinový podiel na góloch hostiek mala Jeřábková. Domáce nezužitkovali trojgólové vedenie z úvodu, ešte v priebehu I. polčasu oň prišli. Po zmene strán unikol Most na rozdiel piatich gólov - naposledy v 51. min 25:20, ale Šalianky zdramatizovali záverečné minúty, stiahli rozdiel na jediný gól, ale vyrovnať sa im už nepodarilo.

Pohodlný triumf dosiahol aj majster SR. Iuventa Michalovvce nenechala nič na náhodu v Trenčíne, kde pokorila miestny HK AS jednoznačne 39:26. Pri chuti bola najmä 13-gólová krídelníčka Mária Holešová. Vyrovnané stretnutie sa hralo v Prešove. Hráčky domáeho tímu ŠŠK dokázali v druhom polčase vydolovať aspoň bod proti DHK Zora Olomouc (21:21), hoci ešte necelú štvrťhodinu pred koncom zaostávali 13:18. Slovenský nováčik HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou vyšiel naprázdno na palubovke HC Zlín, z ktorej odišiel po prehre 21:31, aj keď po prvom dejstve prehrával len 10:12. Atraktívne stretnutie sľuboval duel dvoch popredných českých klubov, šťastnejšie boli hostky z DHC Slavia Praha, ktorá zdolali DHC Sokol Poruba tesne 21:20. Zmierlivo sa skončila konfrontácia Sokola Písek s Veselí nad Moravou (19:19). Domáce dokázali zlikvidovať štvorgólový polčasový odstup. V závere mohli oba tímy nakloniť skóre na svoju stranu, ale keďže sa tak nestalo, body si podelili.

Súhrn výsledkov sobotňajších stretnutí 2. kola MOL ligy hádzanárok 2017/2018:

HK Slovan Duslo Šaľa - DHK Baník Most 27:30 (12:13)

Najviac gólov: Bujnochová 5, Klučková 5/3, Pócsíková a J. Vargová po 4 - Jeřábková 10, Růčková 6/2, Borovská a Zachová po 5

Pok. hody: 4/3 - 3/2, vylúčené: 2 - 2, rozhodovali: Budzák a Záhradník (obaja SR), 500 divákov

Sokol Písek - SHK Veselí nad Moravou 19:19 (10:14)

Najviac gólov: Kubišová 8, Palasová 5/3, Pešková 2 - Šustková 5, K. Novotná 5/2, Vinklárková 3

Pok. hody: 3/3 - 4/3, vylúčené: 2 - 2, rozhodovali: Valášek a Vychodil (obaja ČR), 125 divákov

ŠŠK Prešov - DHK Zora Olomouc 21:21 (8:8)

Najviac gólov: Šutranová 8/3, Harčarufková 7, Bačíková 3 - Gajdošíková 4, Kapsová a Jansová po 3, Kubáčková 3/3

Pok. hody: 3/3 - 3/3, vylúčené: 1 - 2, rozhodovali: Cibere a Richvalský (obaja SR), 200 divákov

DHC Sokol Poruba - DHC Slavia Praha 20:21 (10:14)

Najviac gólov: Konečná 7, Rechtorisová 6, A. Kostelná 3 - Galušková 11, Hudák 5, Šetelíková 2

Pok. hody: 1/0 - 3/2, vylúčené: 5 - 5, rozhodovali: Hájek a Macho (obaja ČR), 194 divákov

HK AS Trenčín - Iuventa Michalovce 26:39 (13:18)

Najviac gólov: E. Rajnohová 8/1, Takáčová 5, Ušiaková, K. Kostelná a Pastorková po 3 - M. Holešová 13, Habánková 9/3, Trúnková 5, M. Rebičová 4

Pok. hody: 1/1 - 4/3, vylúčené: 1 - 3, rozhodovali: Bednár a M. Beňo (obaja SR), 240 divákov

HC Zlín - HK Sokol RMK Bánovce nad Bebravou 31:21 (12:10)

Najviac gólov: M. Sobieská 6/1, Hradilová 6/2, Kolářová a Ševčíková po 4 - Bencová 4/1, Turková 4/2, A. Obstová a D. Halmová po 3, Hollá 3/2

Pok. hody:5/3 - 9/5, vylúčené: 6 - 5, rozhodovali: Bubeníček a Petruška (obaja ČR), 150 divákov