Šaľa potrápila Iuventu, ale obhajca opäť víťazne

Iuventa Michalovce - HK Slovan Duslo Šaľa 25:23 (12:14) - stav série: 2:0
14.05.2018, Autor: SITA, Foto: iuventa-zhk.sk

Hádzanárky Iuventy Michalovce naplno využili vo finálovej sérii národného play-off o majstra SR žien 2017/2018 výhodu domáceho prostredia v Chemkostav aréne. Zverenky trénera Jána Packu po sobotňajšom jednoznačnom víťazstve 35:26 zdolali HK Slovan Duslo Šaľa v nedeľňajšom druhom stretnutí tesne 25:23 (12:14). O osude duelu, v ktorom domáce väčšinu času prehrávali, sa rozhodlo až v záverečnej päťminútovke. V nej sa Zemplínčanky odpútali na rozdiel štyroch gólov a vedenie už z rúk nepustili, vďaka čomu majú majstrovský mečbal.

Obhajkyne titulu môžu boj o zlato zavŕšiť už na budúci víkend, keď sa predstavia v Šali. Prvú možnosť budú mať v treťom finále, ktorá sa bude hrať v sobotu 19. 5. od 18.00 h. Na druhej strane si Šalianky už nemôžu dovoliť nijaké zaváhanie.

Hádzaná - národné play-off o majstra SR 2017/2018 - finále - druhý zápas (hrá sa na tri víťazstvá) - nedeľa:

Zostavy a góly:

Iuventa: Muliková, Antičová - M. Holešová 8, V. Kišíková 1, Rebičová 3, Trúnková, Habánková 3, Janičičová, Holejová, Wollingerová 5/3, Holubová, Bajčiová, Fiľková-Trehubová 4, Čovičová 1

Duslo: Haládiková, M. Ladicsová, Krebsová - Trochtová, Rácková 1, B. Königová 2, Pócsíková 4, Greštiaková 1/1, I. Bahýlová 4/1, N. Némethová 3, J. Vargová, Kurňavová, Tisajová 1, Klučková 4, Bujnochová 3

Pok. hody: 4/3 - 2/2, vylúčené: 4 - 2, rozhodovali: M. Baďura a J. Ondogrecula ml. (obaja SR), 750 divákov

Domáce viedli len v úvodnej päťminútovke, v ďalšom priebehu I. polčasu už ťahali za kratší koniec. Šalianky náskok narástol po Bujnochovej góle v 24. min už na štyri góly (12:8). Hráčky Iuventy v závere prvej tridsaťminútovky z neho zmazali polovicu (12:14). Aj na začiatku druhého polčasu to pre hostky vyzeralo nádejne, v 38. min vyhrávali 17:14. Potom však prišla vydarená päťminútovka Michalovčaniek, ktoré najmä zásluhou gólov Holešovej otočili na 18:17. Poslednú štvrťhodinu gólovo otvorila z pokutového hodu Wollingerová (19:17). Šaľa sa už nedokázala dotiahnuť, hoci viackrát znížila na rozdiel jediného gólu - naposledy v 55. min, keď Bujnochová skorigovala na 21:22. Následne sa však trikrát za sebou presadili domáce (25:21) a v zostávajúcom čase hráčky Dusla už len znížili na konečných 23:25.

Hlas (zdroj: web Iuventy):

Ján Packa (tréner Iuventy Michalovce): "Upozorňoval som dievčatá, že druhý zápas bude náročnejší ako prvý, a tak aj bolo. Šaľa dnes zabojovala. Nebolo to vôbec jednoduché. Aj dnes sme hrali v prvom polčase nervózne a nedodržiavali sme našu hernú koncepciu. Počas prestávky sme si povedali, čo chceme hrať. Dievčatá to začali predvádzať, otočili sme vývoj a duel dotiahli do víťazného konca."