Po hádzanároch MŠK Považská Bystrica postúpili do osemfinále Európskeho pohára 2022/2023 aj hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce. V 3. kole ženskej edície v hierarchii EHF tretej najvýznamnejšej európskej pohárovej súťaže vyradili švédsky tím Lugi Dam, keď po minulotýždňovom presvedčivom domácom víťazstve 33:25 vyhrali aj v nedeľňajšej odvete v Malmö - tentoraz 26:19 (10:11).
Zverenky trénera Petra Kostku už v prvom polčase naznačovali, že na sever Európy neprišli duel len odohrať. Väčšinu času bolo vo vedení. Až v závere I. polčasu dovolili domácim, ktoré opäť nastúpili bez hviezdnej Gulldénovej, trojgólovou šnúrou otočiť na 11:10. Po prestávke sa však už hralo v réžii slovenského šampióna, hoci prišiel o Štefanikovú, ktorá bola trikrát vylúčená. Jej spoluhráčky však z 15:14 odskočili na 20:14 a potom už s prehľadom doviedli duel do víťazného konca. Pri streleckej chuti bola najmä krídelníčka Popovcová. Zemplínčanky sa môžu tešiť na ďalšiu európsku výzvu.

Výsledok – Európsky pohár žien 2022/2023 – 3. kolo – odveta - nedeľa:
Lugi Dam (Švéd.) - MŠK Iuventa Michalovce (SR) 19:26 (11:10) - prvý zápas 25:33, do osemfinále postúpila Iuventa
Zostava a góly Iuventy: De Almeidová, Jablonská-Bobaľová, Jakubíková – Dvorščáková 3, Polievková, Štefaniková 1, Dmytrenková, Popovcová 11, Soskydová, Kohučová 1, Wollingerová 3, Kompaniecová 5, Kolovská, Klučková, Krivokapičová 2
Pok. hody: 5/2 – 1/1, vylúčené: 2 – 5, ČK: 33. Štefaniková (Iuventa) za 3 vylúčenia, rozhodovali: Borge a Nygren (obaja Nór.)