Hádzanárky MŠK Iuventa Michalovce poľahky zvládli v Európskom pohári žien 2023/2024 ďalšiu prekážku. V 3. kole s prehľadom zužitkovali výhodu domáceho dvojzápasu, keď vo svojej Chemkostav aréne zdolali kosovského súpera KHF Istogu v sobotu 43:18 (21:9) a v nedeľu ešte presvedčivejšie 47:18 (22:11). Zverenky trénera Petra Kostku, ktoré obhajujú v kontinentálnej pohárovej súťaži číslo tri semifinálovú účasť, sa už môžu tešiť na žreb osemfinále. Meno súpera medzi šestnástkou najlepších tímov sa dozvedia už najbližší utorok.

Výsledok - Európsky pohár žien 2023/2024 - 3. kolo - odveta - nedeľa:

KHF Istogu (Kos.) - MŠK Iuventa Michalovce (SR) 18:47 (11:22), hralo sa v Michalovciach - prvý zápas 18:43, do osemfinále postúpila Iuventa
Zostava a góly Iuventy: Mendesová de Almeidová, Jakubíková – Radovičová 7/4, Pejovičová 2, Dorszová, Popovcová 3, Paľová-Rebičová 4, Bačenková 2, Habánková 3, Soskydová 3, Kohučová 3, Wollingerová 2, Kowaliková 5, Kompaniecová 3, Klučková 8, Krivokapičová 2
pok. hody: 3/2 - 4/4, vylúčené: 2 - 3, rozhodovali: Lošak a Novikov (obaja Ukr.), 300 divákov

Odveta mala podobný priebeh ako prvý zápas. Hráčky Istogu išli v úvode do vedenia 2:0, ale Iuventa odpovedala sedemgólovou šnúrou, na ktorej konci bola v 12. min Bačenková. Odvtedy sa už hralo v réžii Michalovčaniek, ktoré tentoraz figurovali v zápise ako hostky. Kosovčanky síce pred uplynutím štvrťhodiny hry skorigovali na 6:8, ale v druhej časti I. polčasu ich manko narástlo až na tucet gólov. Krátko pred prestávkou z neho jeden gól ukrojila Miljaničová.

V druhom dejstve bola dominancia slovenského vicemajstra ešte výraznejšia a skóre rýchlo narastalo v jeho prospech. Na dvadsaťgólový rozdiel upravila v 48. min Soskydová (37:17). So spoluhráčkami vo zvyšnom čase takmer dosiahli až tridsaťgólové víťazstvo.

Hlas (zdroj: iuventa-zhk.sk):
Peter Kostka (tréner Iuventy): „Trochu som sa odvety aj obával, keďže v sobotu sme vysoko vyhrali. Dievčatá však pristúpili k zápasu tak, ako sa má. Boli sme efektívni v koncovke, a preto sme opäť zvíťazili vysokým rozdielom.“