Druhé štvrťfinále play-off Niké Handball extraligy mužov 2022/2023 nepriniesli rozhodnutia vo všetkých sériách hraných na dve víťazstvá. Podľa očakávania postúpili dvaja najväčší favoriti MŠK Považská Bystrica a Tatran Prešov.

Považania vyhrali v Bratislave nad ŠKP relatívne tesne 24:21, ale počas celého priebehu boli vo vedení. Už v prvom polčase i v závere stretnutia mali päťgólový náskok. Prešovčania vyhrali v Topoľčanoch 28:24, ale hráči domáceho Agro držali s nimi krok až do záverečnej pätnásťminútovky. Tesne pred ňou bolo ešte 20:19 pre Topoľčancov, ale nasledujúcich desať minút prinieslo rozhodnutie, keď Tatran odskočil na 27:21.

Paradoxne, najjednoznačnejší duel sa hral v Košiciach. Domáci úradujúci vicemajster povzbudený výhrou z palubovky súpera nedal MHC Štart Nové Zámky šancu a po hladkom víťazstve 34:25 (v 19. min bol stav ešte nerozhodný 10:10) nebude chýbať medzi najlepším kvartetom.

O semifinalistovi v štvrtej dvojici rozhodne až sobotňajší tretí zápas. HC Sporta Hlohovec sa revanšoval HK Kúpele Bojnice, keď na svojej palubovke triumfoval tesne 30:29. Hlohovčanom sa nevypomstilo ani premhrhanie päťgólového polčasového vedenia. Víťazný gól strelil v 59. min Meľnyk z pokutového hodu, preňho to bol jedenásty presný zásah v dueli. V sobotu budú mať výhodu domácej pôdy Bojničania.

Výsledky stredajších druhých zápasov štvrťfinále play-off Niké Handball extraligy mužov 2022/2023 (hrá sa na 2 víťazstvá):

ŠKP Bratislava - MŠK Považská Bystrica 21:24 (10:12) - konečný výsledok série 0:2, P. Bystrica postúpila do semifinále
Najviac gólov: O. Orosz a Gdovec po 5, Mikéci 5/4 - M. Briatka 7/4, Ľ. Ďuriš 6, Bystrický a Vallo po 4
pok. hody: 4/4 - 5/4, vylúčení: 4 - 3, rozhodovali: Maroš Nagy a Papaj, 100 divákov

HK Agro Topoľčany - Tatran Prešov 24:28 (12:15) - konečný výsledok série 0:2, Prešov postúpil do semifinále
Najviac gólov: J. Tóth, Jovanovski a Cigáň po 5 - Fenár 8, Caballero Hernández 4, J. Kravčák, López García a Carapkin po 3
pok. hody: 1/0 - 2/2, vylúčení: 3 - 2, rozhodovali: Budzák a Záhradník, 436 divákov

HC Sporta Hlohovec - HK Kúpele Bojnice 30:29 (16:11) - stav série 1:1
Najviac gólov: Meľnyk 11/2, A. Antala 5, Souček a S. Mažár po 4 - Buvala 8, Bogár 6/1, Ďurajka 4
pok. hody: 2/2 - 3/2, vylúčení: 4 - 2, rozhodovali: Haščík a B. Sivák, 800 divákov

HK Košice - MHC Štart Nové Zámky 34:25 (18:12) - konečný výsledok série 2:0, Košice postúpili do semifinále
Najviac gólov: M. Straňovský 8, P. Hruščák 8/3, M. Maguška 7 - A. Lukačín 6/1, Tilandy 5/1, M. Kucsera ml. 3
pok. hody: 3/3 - 3/3, vylúčení: 5 - 4, 174 divákov