Niké Handball extraliga mužov 2023/2024 pokračovala v sobotu štyrmi stretnutiami 3. kola. Líder Tatran Prešov privítal MHáK Martin, nad ktorým zvíťazil vysoko 41:23. Konečný výsledok však skresľuje priebeh do vyše polovice zápasu. Martinčania držali s favoritom krok viac ako tridsať minút. Buvala v 34. min vyrovnával na 19:19, ale o dvanásť minút neskôr už bolo 27:19 pre Tatran, ktorý ako jediný v tomto ročníku ešte nezaváhal.

Jasné víťazstvo dosiahol aj úradujúci šampión MŠK Považská Bystrica, ktorý sa presadil na palubovke MHC Štart Nové Zámky dvojciferným rozdielom 30:19, ale do 25. min (9:9) to bola tiež vyrovnaná partia. Novozámčania utrpeli prvú prehru v sezóne.

Naopak, prvé triumfy dosiahli hádzanári ŠKP Bratislava a HC Sporta Hlohovec. Bratislavčania zužitkovali domácu pôdu v súboji s košickým HK a po výhre 24:20 si zapísali do tabuľky premiérové dva body. Základ úspechu položili už v prvom polčase. Košičania sa štyri minúty pred koncom dotiahli na tri góly (18:21), ale na obrat už nemali síl. Hlohovčania pokorili hráčov Kúpele Bojnice tiež štvorgólovým rozdielom - 26:22, ale v priebehu druhého dejstva viedli už o osem presných zásahov (24:16). Bojničania čakajú na prvý bodový zisk.

Výsledky sobotňajších stretnutí 3. kola Niké Handball extraligy mužov 2023/2024:

MHC Štart Nové Zámky - MŠK Považská Bystrica 19:30 (10:14)
Najviac gólov: M. Straňovský 4, Matúš Kocák 3, Dévai 3/1 - M. Briatka 6/2, Bystrický 5, Š. Macháč a Sloboda po 4
pok. hody: 4/2 - 3/2, vylúčení: 2 - 5, rozhodovali: Mandák a Rudinský

Tatran Prešov - MHáK Martin 41:23 (18:16)
Najviac gólov: Mitaľ 10, M. Antl 5, Sako a Fenár po 4, L. Urban 4/1 - Saitz 6, Buvala 5/1, Bandy 4/1
pok. hody: 4/2 - 3/2, vylúčení: 3 - 8, rozhodovali: Cipov a Klus, 627 divákov

HC Sporta Hlohovec - HK Kúpele Bojnice 26:22 (12:10)
Najviac gólov: Péchy 7, Rakús 5, Cvičela 4 - Bogár 7/4, Meľnyk 5, Ďurajka 4/1
pok. hody: 4/3 - 8/6, vylúčení: 7 - 5, rozhodovali: M. Baďura a Chudoba, 250 divákov

ŠKP Bratislava - HK Košice 24:20 (13:8)
Najviac gólov: Kysel 7, D. Varga a Kišš po 3 - O. Melich ml. 6, Hriňák 4, P. Hruščák 4/1
pok. hody: 5/2 - 2/1, vylúčení: 3 - 6, rozhodovali: Maroš Nagy a Papaj, 150 divákov