V prvom z dvojice nedeľňajších stretnutí 17. kola Niké Handball extraligy mužov 2022/2023 sa v priamom televíznom prenose na RTVS :ŠPORT podľa očakávaní presadil líder súťaže MŠK Považská Bystrica. V novej športovej hale Domu športu si poradil s domácim ŠKP Bratislava jednoznačne 30:19 (14:9).

Považania si rýchlo vypracovali sedemgólový náskok (12:5) a vyzeralo to, že potvrdiť úlohu favorita budú mať jednoduché. Bratislavčania však ešte do prestávky znížili rozdiel na štyri góly a v úvode druhého dejstva sa dotiahli dokonca už na dva presné zásahy (16:18). Z drámy však nebolo nič. Kysel mohol v 44. min upraviť na 18:20, ale z pokutového hodu zaváhal. Potom už ovládli dianie hostia, ktorí vzápätí unikli na 28:18. Zaujímavosťou bolo, že P. Bystrica nepremenila ani jeden zo štyroch pokutových hodov.

Vo večernom dueli sa majstrovský Tatran Prešov v prvom polčase nemaznal so súperom HC Sporta Hlohovec, vyhral ho 23:5 (v 10. min 7:0 a v 15. min 12:1), takže po zmene strán bola otázkou už len výška skóre. Druhý polčas sa skončil síce nerozhodne, ale to nič nezmenilo na prešovskom vysokom víťazstve 43:25, po ktorom zaostávajú Šarišania na 2. priečke za Považanmi o dva body. Hlohovčania napriek tretej prehre za sebou zostávajú na 6. mieste.

Výsledky nedeľňajších zápasov 17. kola Niké Handball extraligy mužov 2022/2023:

ŠKP Bratislava - MŠK Považská Bystrica 19:30 (9:14)
Najviac gólov: Korbel 6, O. Orosz 4, Kysel 3/3 - Sloboda 7, Jurák a Ďurana po 4
pok. hody: 4/3 - 4/0, vylúčení: 2 - 4, rozhodovali: R. Sivák a B. Sivák, 100 divákov

Tatran Prešov - HC Sporta Hlohovec 43:25 (23:5)
Najviac gólov: J. Kravčák 7, Gogola 6, Mitaľ 5 - Pauk 7/1, A. Antala 6, Meľnyk 4/1
pok. hody: 0 - 3/2, vylúčení: 2 - 3, rozhodovali: Daňo a Sabol, 250 divákov