Menoslov účastníkov semifinále play-off Niké Handball extraligy mužov 2022/2023 je kompletný. K trojici MŠK Považská Bystrica, Tatran Prešov a HK Košice sa pridal aj HK Kúpele Bojnice. Sobotňajší rozhodujúci tretí duel štvrťfinálovej série s HC Sporta Hlohovec prilákal do športovej haly v Prievidzi 1500 divákov, ktorí videli drámu. Tá vyvrcholila rozstrelom zo značky pokutového hodu, v ktorej boli úspešnejší domáci. Rozhodla až šiesta séria, v ktorej skóroval Juraj Briatka a na strane Hlohovca zaváhal Mykola Meľnyk. Hráči Sporty, v ktorých drese sa lúčil s hráčskou kariérou tréner Samuel Mažár, boli v druhom polčase bližšie k víťazstvu a postupu, keď v jeho priebehu vyhrávali aj štvorgólovým náskokom. Bojničania poslali duel rozstrelu gólom Tomáša Bogára počas presilovky 52 sekúnd pred koncom. V semifinále sa stretnú s obhajcami titulu z Tatrana Prešov, druhú dvojicu tvoria Považania s Košičanmi.

V 2. kole v skupine o 9. - 11. miesto sa na palubovke tímu Záhoráci Stupava/Malacky presadili hádzanári TJ Slovan Modra, ktorí po vyrovnanom polčase odskočili po zmene strán až na sedemgólový rozdiel. Záhoráci už len rozdiel skorigovali, ale prehru už neodvrátili (34:37). Modrania sú na čele poradia skupiny. MHáK Martin mal voľno.

Výsledky sobotňajších Niké Handball extraligy mužov 2022/2023:

štvrťfinále play-off - tretie zápasy (hralo sa na 2 víťazstvá):
HK Kúpele Bojnice - HC Sporta Hlohovec 25:25 (12:14), v rozstrele 4:3 - konečný výsledok série 2:1, Bojnice postúpili do semifinále
Najviac gólov: J. Briatka 8/4, Michniewicz a Blaho po 5 - Péchy 6, Cvičela a Meľnyk po 5
pok. hody: 5/4 - 0, vylúčení: 2 - 7, rozhodovali: Haščík a B. Sivák, 1500 divákov

skupina o 9. - 11. miesto - 2. kolo:
Záhoráci Stupava/Malacky - HáO TJ Slovan Modra 34:37 (15:16)
Najviac gólov: Ristič a Zunič po 7, R. Valachovič a Grich po 5 - Tschur 11, Kažík 11/5, Frno 5
pok. hody: 3/2 - 6/5, vylúčení: 7 - 4, rozhodovali: Michal Nagy a Zubo, 293 divákov