Hádzanári Tatrana Prešov v nadnárodnej "SEHA /South East Handball Association/ Gazprom League" 2022/2023 vyhrali základnú B-skupinu. Zverenci trénera Mareka Gernáta podľahli v pondelkovom stretnutí v rámci 12. ročníka v srbskom Belehrade, kde v 6. kole nestačili na miestny RK Partizan 35:36 (18:16). Súper im síce odplatil prehru 25:29 z Prešova, ale v celkovom poradí B-skupiny rozhodlo v prospech Tatrana pri zhodnom bodovom zisku troch tímov lepšie celkové skóre (+2). Druhý skončil severomacedónsky Vardar Skopje (0) a tretí bol Partizan Belehrad (-2).

Úradujúci slovenský šampión dobre zvládol strednú fázu I. polčasu, keď zo 6:8 v 11. min otočil na 15:11 v 22. min. Domáci zmazali manko v 35. min (20:20), ale Prešovčania išli do záverečnej desaťminútovky za priaznivého stavu 30:28. Partizan však vyhral ďalší úsek 7:1 (35:31), Tatran sa ešte vzoprel štvorgólovou šnúrou, vďaka ktorej si vybojoval najvýhodnejšiu pozíciu v skupine pred play-off, ale v poslednej minúte rozhodol Petrič. Najlepším strelcom Šarišanov bol desaťgólový Lukasz Gogola.

Výsledok – SEHA Gazprom League 2022/2023 – B-skupina - 6. kolo:

RK Partizan Belehrad (Srb.) - Tatran Prešov (SR) 36:35 (16:18)
Najviac gólov: Zečevič a Kojadinovič po 5 - Gogola 10, Rábek 7/1, Ivanovič 6
Pok. hody: 2/0 – 1/1, vylúčení: 4 – 2, rozhodovali: Gj. Načevski a Nikolov (obaja Sev. Maced.), 650 divákov