Hádzanárkam MŠK Iuventa Michalovce sa vzdialilo finále Európskeho pohára žien 2022/2023, keď v prvom semifinálovom zápase podľahli na palubovke tureckého tímu Antalya Konyaalti BSK 24:31 (14:15). Zverenky trénera Petra Kostku v úvode druhého polčasu držali ešte vyrovnaný stav, v 58. min narástlo ich manko už na deväť gólov, ale v závere dvoma gólmi skresali odstup. O všetkom rozhodne odveta, ktorá sa bude hrať na budúcu nedeľu 26. marca od 16.00 h v michalovskej Chemkostav aréne.

Výsledok – Európsky pohár žien 2022/2023 – semifinále - prvý zápas (odveta 26. 3.) - sobota:

Antalya Konyaalti BSK (Tur.) - MŠK Iuventa Michalovce (SR) 31:24 (15:14)
Najviac gólov za Konyaalti: Ichnevová 11, Gakidovová 6, Sahinová 6/3
Zostava a góly Iuventy: De Almeidová, Jablonská-Bobaľová – Hansdóttirová, Dvorščáková 3, Štefaniková 6, Dmytrenková, Popovcová 2, Soskydová, Kohučová 1, Wollingerová 4, Radovičová 1, Kompaniecová 3/2, Klučková 1, Krivokapičová 3
Pok. hody: 4/3 – 4/2, vylúčené: 2 - 4, rozhodovali: Em. Aghakiši a Er. Aghakiši (obaja Azerb.)

Iuventa v úvode prehrávala 0:3, ale po štvrťhodine išla prvýkrát do vedenia. Krivokapičová v 18. min upravila na 9:7, no domáce odpovedali päťgólovou šnúrou. Vďaka dvom gólom v závere prvého polčasu išli Michalovčanky na prestávku s tesným mankom (14:15). Po zmene strán vyrovnali na 15:15 i 16:16, ale potom sa čoraz viac začali presadzovať domáce. Unikli na 20:16 a do záverečnej desaťminútovky išli za stavu 26:19. V nej ešte hráčky tureckého klubu zvýšili gólom kanonierky Ichnevovej na 31:22, ale hostky presnými zásahmi Štefanikovej a Popovcovej odvrátili hrozbu dvojcifernej prehry.