Šláger nadstavbovej časti o titul majstra SR v hádzanej žien 2023/2024 nemal víťaza, keď v nedeľňajšom stretnutí 2. kola sa na Zemplíne zrodila medzi úradujúcim vicemajstrom MŠK Iuventa Michalovce a majstrom HC DAC Dunajská Streda remíza 29:29 (17:16). Hráčky zo Žitného ostrova si vďaka tomu udržali vedúcu pozíciu v tabuľke so ziskom 3 bodov, Michalovčanky majú na konte o dva body menej, ale zápas k dobru.

V prvom polčase prevládalo ofenzívne poňatie hry a tréneri len ťažko hľadali optimálnu voľbu do bránky, keďže oba tímy sa v útoku až príliš ľahko presadzovali cez defenzívu súpera. Hra mala vyrovnaný priebeh, družstvá sa striedali vo vedení, ale ani jedno nedokázalo odskočiť na viac ako dva góly. Iuventa viedla v úvode (5:3, 6:4), hostky v tretej desaťminútovke úvodného dejstva (14:12, 15:13). Michalovčanky však štvorgólovou šnúrou otočili na 17:15. Po zmene strán sa rozchytala brankárka DAC Magerová, domáce prišli v 41. min o diskvalifikovanú Bačenkovú a v strede druhého polčasu vyhrávali o dva góly Dunajskostredčanky (23:21, 24:22, 25:23). Nebolo to však predčasné rozhodnutie, lebo Iuventa sa opäť dotiahla a pred záverečnou päťminútovku ju Habánková dvoma presnými strelami poslala do vedenia 28:27. Za stavu 29:28 mohla rozhodnúť Klučková, ale Magerová ju vychytala. Na druhej strane Sáriová z pokutového hodu 44 sekúnd pred koncom nezaváhala a zaistila pre hostky dôležitý bod za remízu 29:29.

„Myslím si, že zápas mal kvalitu a divákom sa musel páčiť. Dunajská Streda hrala veľmi dobre. Nám sa nedarilo najmä v obranných činnostiach, najmä v úvodnom dejstve sme dostali množstvo gólov. Nemali sme protiútok, bez ktorého nemáme šancu uspieť proti tímu ako DAC. V druhom polčase nás zabila koncovka," zhodnotil atraktívny duel pre RTVS :Šport kormidelník Iuventy Peter Kostka.

Spokojnejšia bola asistentka trénera HC DAC Silvia Priklerová: „Remíza je pre nás malým víťazstvom. Hrať v Michalovciach je pre každého veľmi náročné a my sa tešíme zisku bodu, ktorý nám dáva nádej do domácej odvety i ďalších zápasov. Hlavne v prvom polčase nám haprovala hra v obrane, absencia Pastorkovej je citeľná. V druhom polčase sa to zlepšilo. Dievčatá bojovali až do konca a určite by nás dva body tešili viac, ale my nie sme nespokojní. Bod je pre nás veľmi dobrý. Boj o majstra je stále otvorený."

Nadstavba bude pokračovať v stredu 8. mája od 18.00 h duelom v Šali, kde domáci HK Slovan Duslo Šaľa privíta Iuventu Michalovce.

Výsledok nedeľňajšieho stretnutia 2. kola nadstavbovej časti o titul majstra SR v hádzanej žien 2023/2024:

MŠK Iuventa Michalovce - HC DAC Dunajská Streda 29:29 (17:16)
Najviac gólov: Wollingerová 7, Kompaniecová 6, Habánková 5, Klučková 5/2 - Desortová a Hornyáková po 8, Policarpová Santosová a R. Bíziková po 4
Pok. hody: 2/2 - 3/2, vylúčené: 5 - 2, ČK: 41. Bačenková (Iuventa) za faul, rozhodovali: Cipov a Klus, 700 divákov