Po vyrovnanej sobotňajšej konfrontácii MŠK Považská Bystrica - HK Kúpele Bojnice, v ktorej sa o víťazovi rozhodlo až v rozstrele, bolo nedeľňajšie semifinále play-off Niké Handball extraligy mužov 2023/2024 jednoznačne v réžii favorita. Hádzanári Tatrana Prešov zdolali HK Košice v prvom stretnutí 43:27 (21:13) a v sérii vedú 1:0.

Domáci získali v prvom štvrťhodine úvodného polčasu päťgólový náskok (10:5), ktorý zvýšili na dvojciferný rozdiel po zmene strán - 24:14 v 34. min. Necelých deväť minút pred koncom bolo 34:25 pre Tatran, ktorý v závere ešte zvýraznil svoj triumf. Košičania budú mať šancu viac potrápiť Prešovčanov v stredu 24. apríla, keď ich privítajú na svojej palubovke.

Výsledok nedeľňajšieho zápasu Niké Handball extraligy mužov 2023/2024:

semifinále play-off (hrá sa na 3 víťazstvá):
Tatran Prešov - HK Košice 43:27 (21:13) - stav série 1:0
Najviac gólov: Fenár, Hozman a L. Urban po 7 - E. Ľoch 5, P. Hruščák 4/1, Guzy 4/4
Pok. hody: 2/2 - 7/6, vylúčení: 3 - 3, rozhodovali: Cibere a Bednár, 450 divákov